Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vratenie daní + Pendlerpauschale  (Přečteno 47782 krát)
DadkaBayern



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Květen 27, 2014, 02:10:02 pm »

Ahojte,
Prosím váš o názor.... daňový poradca mi urobil daň.priznanie,kde mu vyšlo, že som zarobila cca 12 000€ za necelý rok...v minulom roku sme odpracovali pár mesiacov aj na Sk...+kazdodenne dochadzame do práce vlastným autom cca.30km.. no a vrátili mi 200€ a z toho 100 € som mu musela zaplatiť ako odmenu.....
Som naštvaná pretože v práci nam zdôrazňovali, že nam na pendlerpauschaloch preplatia značnú časť poplatkov za benzín....čo nam aj ostatný potvrdili + mali sme náklady na sťahovanie ....všetko to bolo uvedené v tom tlačive (anlage N)
Pri tom všetkom čo sa dávalo mesačne na benzín cca 150e a niekedy aj viac mi to príde smiešna suma....a teraz prosím poraďte, či sa môžem niekde odvolať alebo čo s tým?Co???
Máte niekto osobnú skúsenosť s Pendlerpauschale Co????
Prosím poraďte  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #1 : Květen 27, 2014, 02:13:36 pm »

danovy poradce by ti mel rici kolik asi dostanes spatky a kdyz byl rozdil a bylo to evt min co on vypocital tak on napsal dopis.U meto to bylo vzdy +- ca 50,-

« Poslední změna: Květen 27, 2014, 02:17:26 pm od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #2 : Květen 27, 2014, 06:50:37 pm »

Mě to taky řekl kolik přibližně dostanu a přišlo mi na učet ještě o něco více.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Květen 27, 2014, 07:46:01 pm »

kolko Ti pri danovom priznani vratia zalezi predsa od roznych okolnosti, kolko si zaplatila uz dane zo mzdy a ci nemusis doplatit, atd.

iste, je to blbe, ked danovy poradca to urobi zle, ale kedze nevieme co KONKRETNE do danoveho priznania dal alebo nedal, tak je tazke povedat ci naozaj on nieco pokazil

ja mam dobre skusenosti s programami, ktore sa daju kupit (Software Steuererklärung), tam ked si clovek nahadze cisla tak priblizne vie co a ako a vacsinou to tak odsuhlasi aj Finanzamt
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #4 : Květen 27, 2014, 10:08:59 pm »

samozrejme ,ale ja jsem vzdy dostal od toho poradce papir kolik asi tak dostanu spatky
Zaznamenáno
Bacyl



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Květen 28, 2014, 08:06:41 pm »

Vsetko zalezi na presne na tom, co si napisala v nadpise - na vratenie (zaplatenych) dani, preddavkov na dane. Pri prijme 12k €/rok je dan z prijmu nizka (ak si sama) alebo mozno aj ziadna (ak je to prijem manzel+manzelka).
Pendlerpauschal znizuje zaklad dane o 0,3€/km.. cize pri 250 prac. dnoch a 30 km do prace (teraz neviem si sa berie 1 smer ci oba) ti prijednom smere vychadza znizenie dan. zakladu o 250 dni x 30 km x 0,3 € = 2250€, cize pri dan. sadzbe 10% je to 225€.

Ja pouzivam WISO a vsetko co som tam napisal a patricne dolozil FA aj uznal... ten program ti samozrejme vyrata aj kolko ti vratia..

ps.. naklady na program a tiez aj dan. poradcu si vies v dalsom roku dat do dan. priznania...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #6 : Květen 28, 2014, 09:13:36 pm »

presne tak ale  danovy poradce ktery to dela ti  mel taky rici kolik dostanes teoreticky spatky.proto to nechapu
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |