Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění v Německu nebo v Česku  (Přečteno 58959 krát)
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« : Červen 04, 2014, 11:37:51 am »

Dobrý den,
chtěla bych se přestěhovat do Německa, s bydlením není problém to je zařízeno, ale jinak bych se vším začala nově (práce, pojištění apod.), a proto se chci zeptat jak je to se zdravotním pojištěním, kolik musím vydělávat, aby za mě firma platila ZP? Nebo v případě jestli můžu platit ZP pro Česko, ale žít a pracovat v Německu, jsem teď stále student, ale brzy mi vyprší tento status.
Navíc s němčinou jsem začátečník, ale mluvím plynně anglicky.

Nějaké jiné rady do začátku?
Díky
« Poslední změna: Červen 04, 2014, 04:23:58 pm od David » Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #1 : Červen 04, 2014, 02:09:37 pm »

Ohledne rad do zacatku nejlepe udelas, kdyz si poradne projdes klicova temata tohoto webu. Najdes zde v diskusich skoro vsechno a s tim ti nikdo nepomuze.
No a az potom se muzes ptat uz konkretne. Mne osobne by ale zajimala jina vec, se zeleznou pravidelnosti se zde vyskytujici. Proc touzis zrovna po Nemecku, kdyz mluvis
plynne anglicky ? Co??? Predstav si sebe, jak si v Cechach hledas praci bez znalosti cestiny. No a presne tak dopadnes v Nemecku bez znalosti nemciny.
Zaznamenáno
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #2 : Červen 04, 2014, 02:36:39 pm »

No to se průběžně snažím prohledávat témata, ale myslím, že otázka -kolik musím vydělávat, aby za mě firma platila ZP- je celkem konkrétní.
Německo, protože nechodím s Angličanem, ale s Němcem. Fajn, no to mě řekni kdo by jel zrovna do Česka jenom za prací... Zrovna v části kam mám namířeno (oblast Hamburg) sou zvyklí na situaci s Polákama (a jejich němčinou).
A navíc sem našla taky tohle, stačí pak jenom natrefit na správný lidi (příspěvek od zuzana246, odstavec 4) http://www.germany.cz/forum/index.php?topic=10860.msg25630#msg25630
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #3 : Červen 04, 2014, 04:11:32 pm »

Mela by sis ale take precist prispevky, ktere Zuzane 246 predchazeji a prispevky, ktere po ni nasleduji. Jinak je to vytrzeno z kontextu.
Navic tady jsi na mnichov.de, coz je Svobodny stat Bavorsko a ty chces do Hansestadt Hamburg - coz je, obrazne receno, vzdalenost nekolika tisic svetelnych let  Mrknutí.
Zkuse se podivat na prispevky z Hamburgu - nahore v liste - a zetptat se nekoho mistniho, jak to tam chodi.
Zaznamenáno
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #4 : Červen 04, 2014, 05:19:01 pm »

Já sem psala obecně pro celý Německo, pokud sis nevšiml už v první větě toho příspěvku, to že to bude v okolí Hamburku sem už jenom dodala v další odpovědi a navíc sem psala do rubriky Německá témata (podřízené diskuze-práce v Německu), nemůžu za to pokud se to někam přeřadilo, protože mě se nic společnýho s Mnichovem neukázalo.

Bože...ještě je snad chyba, že se na foru na něco ptám.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Červen 04, 2014, 05:30:51 pm »

Téma se týká pojištění, bylo tedy přejmenováno a přesunuto do kategorie "Finance"
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Červen 04, 2014, 06:48:14 pm »

Dobrý den,
chtěla bych se přestěhovat do Německa, s bydlením není problém to je zařízeno, ale jinak bych se vším začala nově (práce, pojištění apod.), a proto se chci zeptat jak je to se zdravotním pojištěním, kolik musím vydělávat, aby za mě firma platila ZP? Nebo v případě jestli můžu platit ZP pro Česko, ale žít a pracovat v Německu, jsem teď stále student, ale brzy mi vyprší tento status.
Navíc s němčinou jsem začátečník, ale mluvím plynně anglicky.

Nějaké jiné rady do začátku?
Díky

Nevim od jakeho vydelku plati zamestnavatel pojistne ale uz jen to, ze si tady zamestnana, znamena byt i pojistena ZDE.
Bez ohledu na vydelek. To pojistne Ti v pripade nizkeho vydelku plati pak pracak.
Student muze byt pojisteny v ČR.
Pracovat zde a byt pojistena v ČR nelze.
Asi to nejde jinak nez krok za krokem.
Prihlasit k pobytu. Zamestnat se a vybrat pojistovnu a pak teprve resit co z platu jde a co nejde a co s tim...
Obchazet urady budes asi s pritelem a oni Ti vsechno vysvetli a pomuzou, neboj... Mrknutí
Jinak maji ostatni pravdu, na vsechny Tve dotazy je tady uz temat a naslednych odpovedi milion Mrknutí
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #7 : Červen 05, 2014, 06:14:33 pm »

Musíš zarábať viac ako 450 Eur mesačne hrubého.
Zaznamenáno
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #8 : Červen 05, 2014, 06:51:42 pm »

jirike
Díky za rady, je mi jasný, že je toho tady plno zodpovězenýho, ale jsem tu jenom chvíli a tak jsem chtěla zkusit jestli by to nešlo nějak urychlit dostat tu cílenou odpověď, ale jinak se snažím postupně dívat mezi témata a hledat odpovědi, jak už jsem zmínila předtím.

jesennavila
Děkuju moc, to bylo přesně to co sem potřebovala.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #9 : Červen 06, 2014, 12:37:19 am »

Ono do 450 € je to Minijob a to nepodléhá ze zákona odvodům zdravotního a sociálního zabezpečení.

pro všechny ostatní Teilzeit-, Vollzeit - smlouvy platí aktuálně (doufám) následující:
15,5 % z hrubé mzdy je odvod do systému zdrav. pojištění, načež 8,2 % hradí zaměstnavatel a 7,3 % zaměstnanec.

Nedá se tedy až tak říct, že zdrav. poj. platí za tebe firma, zčásti platíš sama formou srážky ze mzdy.

Petr
« Poslední změna: Červen 06, 2014, 12:38:38 am od petr69 » Zaznamenáno
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #10 : Červen 08, 2014, 01:39:51 pm »

Díky moc za odpověď.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #11 : Červen 08, 2014, 11:02:29 pm »

pro upřesnění doplním, že i u 450 € Basis je možné se dobrovolně přihlásit k odvodům do sociálního-důchodového systému. V tom případě je srážka cca 17 €.
Petr
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |