Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4]   Dolů
 
Autor Téma: Životní úroveň v Mnichově  (Přečteno 317017 krát)
jesieenka
Host
« Odpověď #45 : Duben 12, 2015, 10:51:02 pm »

Nezapomen, ze Mnichov ma podil cizincu mezi obyvateli v desitkach procent...tam tohle klise nefunguje. Za to, jak se k nemu chovaji, si kazdy muze sam...
Presne tak!
Ak sa človek k nim chová prevažne priatelsky a s nejakou tou základnou úctou, dostáva to isté naspäť, či už v obchode, na ulici, v práci, atď ...
Aspoň tak to zažívam ja ...

Ad linej a 2000€ ... ted nevim, chapu te spravne, ze linej by sel domu se 2000? To zni zajimave, mne prijde, ze to je jeden z lepsich (cistych) platu, kterych se da dosahnout. Jestli to nekde davaji i lenochum, treba bych to mohl na vedlejsak vzit taky :-) Podel se...
Aj mna by to celkom zaujímalo. Škleb
2000 Eur je naozaj veľmi slušný plat, žiadna "almužna".

Pokud tu nekdo regulerne zije, pak nejspis proto, ze tu proste chce zit, a pak snad nejde o to, jestli "vydela", ale o to, jake dosahne kvality zivota. A ta je tu pro mne, v me profesi, mnohem lepsi nez by byla v CR. Navic vseobecna kultura je proste nekde jinde.
Posuzovani zeme v mezich "kolik vydelam", je omezene mysleni gastarbeitera a v teto rovnie neni potreba diskutovat.
Pod sa môžem tiež podpísať!
Mne v živote nešlo o výšku platu, ale som tu preto, lebo sa mi tu páči!
« Poslední změna: Duben 12, 2015, 11:58:05 pm od jesieenka » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #46 : Duben 12, 2015, 11:16:43 pm »

To podle mě nemá nic společného s tvými značkami, ale jejich zkušenostmi: nějaké pouštění Němci moc nepěstují, i když už mi přijde, že aspoň reagují, když se je snaží pustit někdo jiný (dřív jsem rostl při pokusu někoho pustit, když on jen stál, čekal dál a asi si myslel "proč tam to pako stojí, vždyť já tu čekám, až projedou...").
Spíš to tedy bude tím, že ty někde moc dlouho váháš, oni už by se tam třikrát napasovali (a já osobně také - nejspíš bych tě po chvíli objel také). Při řízení je prostě třeba být asertivní.
Na druhé straně Němci zhusta nejsou tak předvídaví, jak by si člověk přál: ucpat při stání ve frontě vjezd na odbočku, či zablokovat celou křižovatku tím, že se tam všichni nacpu i když vědí, že nemají šanci projet (a i německé předpisy vyžadují, aby tam v tom případě vůbec nejezdily), jsou jedny z jejich specialit. A neblikají...začnou na dálnici měnit pruhy a opatrnost nechávají zcela na ostatních.
Tolik pár mých zkušeností, co se řízení týče.
Ďakujem za podanie tvojich skúseností.  Mrknutí
Pritom, ako som si čítala tvoj príspevok, ma postupne napadalo, že niektoré veci, čo spomínaš, som tiež zažila, napr. to nevyhadzovanie blinkerov alebo autami zacpanú križovatku ...

A k tej asertivite: ked nabudúce uvidíš pri odbočovaní z vedlajsej ulice na hlavnú "šuchtať sa" pred sebou auto so slovenskými značkami, tak ma kľudne môžeš obehnút a predbehnúť, ja ťa pustím. Smích
« Poslední změna: Duben 13, 2015, 12:02:22 am od jesieenka » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #47 : Duben 15, 2015, 03:20:48 pm »

Tak už nie za volantom, ale len s barlami ...  Škleb
Aspoň v najbližšom čase ...  Hněv
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |