Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Odhlášení z trvalého pobytu v CR  (Přečteno 40068 krát)
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« : Duben 18, 2008, 12:15:37 pm »

Ahojky Davco, prosimte to praktikum jak jsem tu jednou psala mi nevyslo, ale seznamila jsem se s jednim klukem a ten je zamestnavatelem v jednom Pflegehausu a rikal, ze by me chtel jako Pflegerin zamestnat, tak jsem byla na pracovnim urade a tam mi rekli, ze potrebuju byt odhlasena z Ceske Republiky, je na to nejaky formular? A od kdy uz musim byt odhlasena,kdyz jsem jiz od zari v Mnichove a od 1.6 budu nastupovat do nove prace? Dekuji a jsem s pozdravem Marketka
« Poslední změna: Duben 19, 2008, 05:52:10 am od David » Zaznamenáno

Makis
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 18, 2008, 03:14:01 pm »

Zkus do titulku dotazu, spis nez lichotky, psat neco o tom, na co se budes ptat. Kdyz tam budes psat veci jako "otazka: nebo "jeste jednou ja", neni ten titulek k nicemu.
A nez se budes ptat, pouzij funkci vyhledavani - o tematu nutnosti odhlasovani se tu psaly eseje, bohuzel se jeste nikdo neozval se zadnym rozuzlenim. Pro normalni praci zadne odhlaseni nepotrebujes, pokud je to nutnosti pro praci nekvalifikovanou, bylo by dobre, kdyby se nekdo na tom pracaku konecne zeotal, na cem je ten pozadavek zalozeny, proc je to nutne a na cem to zavisi (treba druh prace).

Dalsi moznosti je to, co napadlo Macoucha, a sice ze odhlasku z CR chteji po lidech, kdo maji tady nahlaseny jen prechodny pobyt. Treba by pomohlo nahlasit si tu trvaly a uz by to nechteli?

Bohuzel jsme vsichni jen ve stadiu domenek, zadny definitivni vyrok tu nikdo neprezentoval.
Chytry David nic jako odhlaseni z CR nepotrebuje, stejne jak vetsina z nas - a z tech, kdo potrebuji a ptaji se, se jeste nikdo nerozhodl sdelit ostatnim co zjistil (pokud vubec neco delal, krome toho dotazu tady).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #2 : Duben 19, 2008, 04:34:29 pm »

Bohuzel nemam skener, abych naskenovala a poslala Hinweise. Ale je to obycejny Merkblatt z Arbeitsagentur Muenchen Stand 15.11.07 co tam visi na stene. Pise se tam, ze neni politicka vule povolit vstup lidem z novych clenskych statu EU pro prace, na ktere neni potreba minimalniho 3-leteho Berufsausbildung. Tyto prace mohou vykonava ppo te, co se usadi v Nemecku, proto je potreba zrusit si jiny pobyt v cizine, § 284 Abs. 4 SGB III.
Marketo, staci poslat  (nebo i osobne) obcanku na Vas prislusny urad s dopisem, ve kterem napisete, ze nechcete mit trvale bydliste v CR. K datu, kdy jim dopis prijde, je bydliste odhlaseno. Potrvzeni ale se musi vyridit osobne na pockani, pak pro apostilu (v Praze) a nechat prelozit (soudne). Ale apostilou si nejsem jista. 
Ale k 1.6. to rozhodne nebudou 3 mesice, i kdyby jste se okamzite nyni odhlasila.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Duben 19, 2008, 06:27:27 pm »

Diky Jano
Zaznamenáno
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #4 : Duben 21, 2008, 03:30:33 pm »

ahojky jano, dekuji uz jsem dnes zaslala expresem obcansky prukaz domu a muj tata se o to stara.. stve me, ze mam vsechny dokumenty od zamestnavatele, ale porad me na pracaku prudi, kolik toho jeste potrebuji, moc dekuji za radu, moc nam pomohla, dekuji a jsem s pozdravem myslis si, ze kdyz budu mit vsechny dokumenty od zamestnavatele v poradku a donesu tohle odhlaseni tak by po tom ta prace mohla vyjit? I kdyby pozdeji nevadilo by.. Dekuji za odpoved a preji pekny den!
Zaznamenáno

Makis
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |