Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vyzná se někdo v právech - krádež v obchodě???  (Přečteno 40682 krát)
Stef



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Květen 09, 2008, 03:17:35 pm »

Jakýsi "detektiv" mě chytl v PennyMarketu a chtěl ukázat tašku, ve které jsem měl věci již v jiném obchodě koupené. Některé v Penny nemají, ale některé bohužel ano(ovoce, kečup..)a já neměl od koupených věcí v jiném obchodě doklad. Přesto, že byly v jiném sáčku než od Penny obvinil mě z krádeže.
Můžete mi někdo pomoci, poradit, jaké mám teď práva, co se mi může stát?
Snažím se dohledat nějaké zákony, ale bez úspěchu, byl jsem se zeptat i na policii, ale Ti prý nejsou oprávněni mi cokoli říkat a mám se obrátit na právníka. Jen mi řekli, že ten detektiv si na mě vydělal 200€! Právníka si, bohužel, dovolit nemůžu.
Neznáte třeba někoho, kdo studuje práva a mohl by mi tak poradit levněji?
Nebo alespoň, co mi teď hrozí, co mám dělat? Pláč Pláč
MOC DIKY ZA JAKOUKOLI ODEZVU   
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #1 : Květen 09, 2008, 08:05:26 pm »

Teda reknu Ti, docela pech. Muj pritel je Nemec a trochu se vyzna v takovych vecech. Rikal, ze ma Penny povinnost dokazat, ze jsi to ukradl (videozaznam, nebo ze jim tyto veci, ktere u Tebe nasli patri). Oni prece presne musi vedet, kolik zbozi koupili a kolik se prodalo. Takze z toho lehce zjisti, zda jsi to ukradl nebo ne. Ale asi se to stejne musi resit pres pravnika. Preju hodne stesti. A pro priste, radsi ukaz, ze uz mas nejake zbozi v batohu. Mimochodem, ja to taky nedelam. Myslela jsem si vzdycky, ze to neni nutne...Misa
Zaznamenáno

Misa
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Květen 09, 2008, 09:13:06 pm »

Policii bylo nejlepsi volat hned, mels na tom trvat treba i Ty. Ti mohli neco nadelat.
Jinak si take myslim, ze Ti budou muset dokazat, ze to bylo od nich, na druhe strane asi nebude problem, aby jim zbozi chybelo, proto tam ti detektivove jsou, ze se u nich krade, zeano. :-(
Jestli musi ukazat zaznam, nebo staci prohlaseni toho detektiva, ze Te videl, to nevim.
Zaprve by mohlo pomoct obratit se na Verbraucherzentrale, ti by mohli i v takovychto otazkach byt schopni poradit. Ze Ti nic neporadili ti policajti, to je zvlastni.
Zadruhe, kdyz nepomuze nic, tipuju, ze se Ti pri teto vysi skody a ze je to poprve (?) nestane nic jineho, nez ze:
- stihani bude zastaveno, v nejhorsim dostanes penezitou pokutu
- dostanes zakaz vstupu do toho jednoho marketu, v horsim pripade do vsech Penny, v jeste horsim pripade do vsech obchodu skupiny Rewe...coz je neprijemne...to je Penny, Rewe (byvale HL Markt, miniMal)

Byt Tebou, sel bych na tu Verbraucherzentrale. Jestli ma cenu ofenziva...trestni oznameni pro pomluvu nebo krive obvineni...to nevim.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Bungee



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #3 : Květen 10, 2008, 07:39:09 am »

V cizim state si asi takhle nikdo pravnika dovolit nemuze kvuli tomu a jinak neni treba.
At prokazkou v Penny pres kamery, jedine pres ne, ze neco vzal. Takove cinnosti detektivů v Marketch dobre znam,
chteji si vydelat a budou i pres mrtvoly tvrdit, ze je vinen a ze kradl. Chteji za to odmeny a nic jine je nezajima.
Takze:
1. Tvrdit porad ze jsi nic nevzal (pokud tomu tak je skutecne)
2. Zadat o prokazani
3. Nebat se kdyz je pravda na tve strane a stat si za svym

Vse je a bylo treba to resit hned na miste, kdyz se to stalo. Kazdym odkladem se to jen
prodluzuje, komplikuje a zbytecne rozmazava.
Muze hrozit penezita pokuta nebo zaznam v rejstriku, mozna ani ne, kvuli takove prkotine, to se deje denne
a policie by zcvokla.   

Good Luck
« Poslední změna: Květen 10, 2008, 07:41:29 am od Bungee » Zaznamenáno
Stef



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Květen 10, 2008, 07:31:25 pm »

Děkuju moc za odpovědi, kamera bylo první, co mě napadlo, jenže v tom Penny žádná není..
Byl jsem se poradit s tím právníkem a ten mizera detektiv si prý na mě vydělal 500€ a mě přidělal pořádné trable..
Byl to můj první "problém se zákonem" v Německu, nevíte někdo, jak se tu krádež posuzuje?
Existuje nějaký "postup" co dělat, když Vás takovýhle maník někde chytne a chce, aby jste vyndali všechno z tašek???
Policie prý v tom nehraje vůbec žádnou roli, jsou to jen takoví prostředníci, co vše sepíší a maximálně tak vezmou otisky prstů a  tak...
Právník říkal, že bez svědka si nepomůžu a policie a úřady spolupracují s těmito detektivy. Takže zatím co on může nahlížet do všech mých spisů a dopisů, já nemám právo ani vědět jeho jméno...
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #5 : Květen 11, 2008, 01:15:59 pm »

Ahoj, ja myslim ze plati presumpce neviny a jenom proto ze mas v tasce kecup, ktery se prodava i vsude jinde, nemuze nikdo rici, ze jsi ji ukradl v tom jinem obchode. Ted nevim ale neni i pro takove pripady tady konsulat?
Nejsem si ted jisty tim co napisu ale nejde zpetne zjistit v tom starem obchode co si koupil? Jestli jsi platil kartou, nebo tam oni meli kamery kde je videt ze si kupoval ty stejne veci co maji v Penny?
Hodne stesti
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Květen 12, 2008, 09:17:24 am »

Konzulat pro takove pripady neni, ten resi jen konzuzlarni zalezitosti a opravdu nouzove situace...
Zkus se obratit na to sdruzeni ochrany spotrebitelu, tak ti poskytnou kvalifikovanou radu. Zkus take google.de a hledat neco jako ladendiebstahl unschuldig - jsem presvedcen, ze k tomu tematu uz musi byt tuny materialu.
Spolupracuj a tvrd, ze jsi nevinny a takovehle narceni Te urazi.
Horsi nez zastavene trestni stihani plus Geldauflage, a nejspis Hausverbot (jehoz poruseni je trestny cin, poruseni domovni svobody), to nebude.
Jestli to s tou nevinnosti neni tak 100%ni, vzdej to.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |