Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prace aupair - extra smlouva  (Přečteno 51204 krát)
elisha85



Karma: 0
Příspěvků: 19


« : Září 18, 2008, 04:53:13 pm »

Achojik lidicky potrebuju poradit, sem tady jako au-pairka u Mnichova a sla sem pres jednu zenskou, ktera se sem vdala-ceska a ma tedko agenturu a zprostredkovava to....jenze sem podepisovala smlouvu,ze tady musim byt rok a tedko chci odejit, byla jsem v nemecku 8 mesicu,ale ona chce po me zaplatit pokutu 300 euro, protoze to sme museli taky podepsat takovej papir, nevite estli je to zakonny, taky sem za sebe nasla nahradu a presto to pry musim zaplatit, zustala sem tady navic o dva tejdny navic a uz od zacatku au-pairstvi delam nekde 50 hodin za tejden misto 30 hodin....Dikasek, sem z toho fakt na nervisky uz....
« Poslední změna: Září 18, 2008, 05:08:57 pm od David » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Září 18, 2008, 06:35:14 pm »

Pokud jsi podepsala předtím nějakou dohodu o tom, že v případě předčásné výpovědi z tvé strany, máš platit nějakou pokutu, tak je to samozřejmě tvoje chyba, na druhou stranu to není bežný postup, měla bys mít nějakou výpovědní lhůtu, toť vše, bez finančních trestů. Tu pokutu máš platit té agentuře nebo rodině? U té agentury by to mohl byt problém. Ale dovedu si představit, že měsíčně ani 300 € nevyděláváš, a slyšela jsi někdy o tom, aby zaměstnanec platil zaměstnavateli pokutu, jestliže dodrží podmínky výpovědi? A určitě jsi platila něco za to sprostředkování, ne?
Slyšela jsem všemožné historky o aupaikách, které se ze dne na den sbalily a mně nic tobě nic zmizely. Já bych na tvém místě sedla na první vlak a za podmínek, které popisuješ, by ze mě nikdo nedostal ani cent. Zkus se třeba zeptat u nějaké jiné agentury a u Ausländer- nebo Arbeitsamt. A příště jednej hned, když se ti něco nebude pozdávat.
A aspoň napiš, co to je za agenturu, ať jiné holky vědí, u koho to rači nemají zkoušet!  Mrknutí
Zaznamenáno
elisha85



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #2 : Září 19, 2008, 08:55:50 pm »

Ju ahojik dik za odpoved....mno to sme proste museli podepisovat, jinak za sprostredkovani sem nic neplatila, taky proc, kdyz ona od rodiny kasiruje 500 euro, ale ja to s nou nejak este poresim, taky sem slysela o tom se zbalili a odjeli - ja sem tady zustala o dva tejdny este navic a sehnala za sebe nahradu, delam vic jak 30 hodin a je to za nic...tohle s nema musim taky probrat....dik zkusim napisat na ten arbeitarmt, bo sem myslela, zajit tady k pravnikovi - by se na to juknul...nevis kolik tak muze stat......
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Září 20, 2008, 11:48:47 am »

Arbeitsamt je na Goetheplatz, určite jsi tam byla s někým z té rodiny, kvůli pracovnímu povolení. Tam by ti s tím měli poradit, i když žáleží na příjmení, na moje písmena tam vycházejí zrovna dva extra nechutní dědci:) A Ausländeramt máš podle Landkreisu. Prostě vysvětli hlavně té babě, za jakých jsi pracovala podmínek a že si to, pravděpodobně, jen tak nemůže dovolit. Konec.
Zaznamenáno
elisha85



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #4 : Září 21, 2008, 09:32:26 am »

Mno ja sem tam nebyla, protoze to ona vsechno  zarizovala, ju a jinak mi mame urad prace aj v Holzkirchene, takze staci, kdyz zajdu sem ne, jen se poptat proste......to mi radil kamos, a jak si to rikala s tema pismenama, jako oni si nas podle toho nejak deli ju...to sem nevedela....mno nejak to snad vyresim, doufam, ze mi da fakt pokoj, protoze je to mrcha...a sem z toho fakt znechucena, jaky mi dela ceska problemy....njn lidicky sou proste.....taaaaaaaaak se mej
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Září 21, 2008, 10:33:21 am »

No tak to nějak nechápu, protože, pokud vím, chtěli na tom úřadu práce tu au-pair vždycky vidět, prostě jestli to není nějaká blamáž a jestli umí aspoň trochu německy. Tak abys vůbec měla pracovní povolení...Docela se ti divím, že to tak protahuješ, celá ta situace nezní moc lákavě.
Zaznamenáno
Aupair Agentur Lida
Host
« Odpověď #6 : Září 21, 2008, 02:19:33 pm »

Mile divky, narazila jsem nahodou na Vas problem.
Jsem take majitelkou Au-pair Agentur Lida v Nemecku.
Pokud jsem to pochopila, tak jsi jako Au-pair (elisha85) u rodiny, kde ta hostitelska mama je take majitelka au-pair agentury. Za normalnich okolnosti, jak ti radila ta druha divka (bjetka), nepodepisujes u agentur zadnou extra smlouvu o placeni pokuty. Jelikoz se tato rodina chtela pojistit, podepisovala jsi tuto mlouvu a tim jsi v pripade predcasneho opusteni rodiny se zavazala k placeni "pokuty".
Vzit si pravnika tady v Nemecku ti neradim, jelikoz by jsi se nedoplatila. Arbeitsamt ti taky moc nepomuze, jelikoz jsi se z vlastni vule k tomu rozhodla.
Za normalnich okolnosti mas 14-ti denni vypovedni lhutu, ve ktere si rodina - nebo agentura rodine - hleda novou au-pair a tobe bude v pripade zajmu nabidnuta jina rodina. Vse ohne placeni!
Doufam, ze jsi z tohoto pripadu poucila a nepodepises v budoucnu zadne extra smlouvy!
Pokud bys chtela vedet vic a nebo potrebovala dalsi rady, muzes se na me kdykoliv obratit.
Preji hodne stesti.
Au-pair Agentur Lida
Ludmila Cerweny
Tel:02362-952569
SKYPE: au.pair.agentur.lida
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |