Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Školka a aktivity pro děti  (Přečteno 46161 krát)
RadekS



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Listopad 12, 2008, 08:55:43 pm »

Dobrý den všem, stěhujeme se v lednu do Mnichova za prací. Máme dva kluky, 1rok a 3.5 roku, manželka je s nima doma. Pro staršího budeme hledat školku (asi pro cizince, nemluví německy ani anglicky) a pro oba aktivity pro volný čas- plavání, cvičení, tenis pro děti atp. Jsme zvyklí netrávit moc času doma... Taky pro manželku bysme chtěli najít nějaké cvičení, aerobic apod.
Pokud máte nějaké tipy a zkušenosti, ať už se školkou nebo ohledně aktivit, budeme velmi rádi, když nám dáte vědět. Bydlet budeme v Haaru nebo jeho okolí. Předem díky za vaše rady a odkazy
Radek
« Poslední změna: Listopad 12, 2008, 08:57:47 pm od RadekS » Zaznamenáno
Kara



Karma: 0
Příspěvků: 27



« Odpověď #1 : Listopad 13, 2008, 03:46:54 pm »

Ahoj Radek,
tu existuju skolky s Integrationskupinami, kde sa detom viac venuje ak neovladaju rec alebo su nejako postihnute. Su to ale normalne nem. skolky, kde maju vyhradeni personal na taketo deti. Zalezi kde budete byvat ci tam je nieco take, lebo kvoli skolke cez cele mesto cestovat, to sa neda.  Mam kamaratku ktora robila  v skolke,tak ak budes potrebovat nejake info mozem sa na nu obratit.
Taktiez ked uz tu budete lahko sa najdu kurzy sportu v internete alebo treba chodit s otvorenymi ocami, je tu vela moznosti. Nudit sa urcite nebude.
My nebyvame daleko od Haaru (Neubiberg/Neuperlach) kde chodim s malym na rozne stretnutia a Spielgruppe, v Ottobrune je fitnesko s babysitingom, super kupalisko, v Neubibergu Kinder-Eltern- Turnen a ine sporty. Ale neviem ci to nie je daleko pre vas.   
Zaznamenáno
katavka



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #2 : Leden 02, 2009, 02:23:18 pm »

Ahoj Kara, první příspěvek vkládal manžel. Tak to doopravdy vypadá, že tak cca za měsíkc až dva se s manželem i rodinou nastěhujeme do Mnichova. Ráda bych se poté setkala a nechala si poradit jak to chodí. Aktivity co jsi vypsala vypadají velmi lákavě. Jsme v Čechách zvyklí s dětmi, tedy já navštěvovat plno aktivit od mateřských center přes různá cvičení pro děti tak pro mě. Líbí se mi že jsi psala i o cvičení s hlídáním.Zatím ještě nevíme kde přesně budeme bydlet, to teď bude manžel řešit ke konci měsíce, poté bych se ozvala.
U nás bude problém s jazykem, děti nejsou tknutné vůbec, já naposledy střední škola a na jazyky moc nejsem. Nemáš nějaký tip na kurzy? I pro mě i děti nebo učitel, co by docházel?
Zaznamenáno
Kara



Karma: 0
Příspěvků: 27



« Odpověď #3 : Leden 26, 2009, 01:10:42 pm »

Cav, poslala som ti spravu ale neviem ci mi to odoslalo. Tak ak chces napis mi na karin.voigt22[zavináč]web.de . Poslala by som ti nejake linky, v Unterbiebergu zacina cvicenie pre deti, bude ho viest Slovenka. Maj sa zatial.
Zaznamenáno
Hani



Karma: 1
Příspěvků: 22


to baby, je me vlastni :-)


« Odpověď #4 : Únor 10, 2009, 11:49:19 am »

Katko,ja jsem cetla,ze chces dat maleho do skolky pro cizince.Ja tu ziji 5 rok a mam skoro triletou dceru a mluvime na ni pouze cesky,od zari nastupuje do normalni nemecke skolky.Deti se uci rychle,tak si to jeste promysli.Pa
Zaznamenáno
Kara



Karma: 0
Příspěvků: 27



« Odpověď #5 : Únor 10, 2009, 01:36:03 pm »

Hani to mas pravdu. Kamoska co robi v skolke. mi vravela ze ca.za 10 tyzdnou v priemere sa deti naucia rozumiet vsetkemu. Mala aj take dievcato, ktorej rodicia vobec nehovorili po nem. a za 4 tyzdne rozumela vsetkemu co sa okolo nej dialo.   
Zaznamenáno
smahelka



Karma: 0
Příspěvků: 22


« Odpověď #6 : Únor 11, 2009, 09:28:06 am »

Ja mam tiez osobnu skusenost so svojou dcerou. Nastupila do nemeckej skolky a nevedela nic po nemecky. Teraz tam chodi uz 5 mesiac a mam pocit, ze uz nebude vediet po slovensky. Doma ked sa hra, tak si rozprava iba nemecky. Pritom my rodicia nerozpravame po nemecky vobec. Ma 3,5 roka. Inak ta skolka, kam chodi je uplne fantasticka a dokonca uplnou nahodou je tam aj slovenka ucitelka.
Zaznamenáno
katavka



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #7 : Únor 11, 2009, 03:50:41 pm »

Už jsme také rozodnuti dát malého do normální německé školky. Sháněli jsme info, rady a všichni nám doporučují normální školku. Teď už víme v jaké části budeme bydlet, tak žačne shánění školky, prý je to horší než v Čechách. Chtěli bychom aby chodil hned třeba od dubna, kdyby to vyšlo, alespoň na pár hodin.
Zaznamenáno
panames



Karma: 0
Příspěvků: 32


« Odpověď #8 : Duben 16, 2009, 06:30:00 pm »

Vy jste se jeste nikam nezapsali? V Mnichove to trva, nez dostanes misto ve skolce. Prijde presne na to kde.
Moje kamaradka bydli v Pasingu a cekali 1 rok, nez dostali misto.
Tak bych to spis vzala jako prvni!!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |