Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Mám nejaky narok žádat o vrácení daní?  (Přečteno 25434 krát)
Taibi



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Únor 13, 2009, 06:37:15 pm »

zdravím všechny, snad se tady najde někdo kdo by mi byl schopen pomoct

Věc: student zaměstnán v Německu ( klasika sběr jablek ) cca 60 pracovních dnů v roce 2008

Dotaz: mám nějaký nárok žádat o vrácení daní, které za mne platil zaměstnavatel   německým úřadům? Od zaměstnavatele mám pouze Besheinigung,

německy moc neumím, ale je tam napsáno něco jako že jsem u zaměstnavatele ( jeho jméno, adresa, moje jméno, adresa pracoval od-do a že po tuto dobu za mne platil zaměstnavatel krankenversicherungsschutz bei einer deutschen krankenversicherung. (mohu zaslat mailem pro info.)

myslím, že za mne musel platit i daň z přijmu a nevim co ještě ( v čr jsem nic nedanil )

máte prosím s tímto někdo nějaké zkušenosti? zkoušel jsem kontaktovat jednu firmu na vrácení daní, u těch jsem se zaregistroval a zaplatil nějaký poplatek-jsem idiot, že jsem se dřív s někým neporadil, ale stalo se. teď mi vygenerovali nějaké dokumenty ( daňové přiznání ) a chtějí abych to poslal do německa na daňový úřad. To by nebyl problém, jen nemám od zaměstnavatele souhrn příjmů ( tzv. Lohnsteuerbesheinigung ), který je potřeba jako příloha...
mohl by mi někdo pomoct ho získat? zavolat zaměstnavateli a požádat ho, aby mi ho poslal...

pokud dostanu něco zpět, jsem ochoten někomu za pomoc i něco málo zaplatit, záleží jak se domluvíme ( pokud to vůbec pujde ) kontaktujte mne prosím pokud mi můžete pomoct na mail marekpetrovic[at]seznam.cz

moc děkuji, s pozdravem Marek

uvítám jakoukoli pomoc..


          
« Poslední změna: Únor 13, 2009, 07:03:26 pm od David » Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Únor 16, 2009, 12:27:27 am »

Netusim, kolik si lovek vydela sberem jablek, jestli to ma cenu, vubec zadat o vraceni dane. Zdravotni a socialni, ackoli to ma charakter dane se nevraci.  Mozna se uz urady v EU propojily a tak by se jeste melo podat v cr priznan9 s prilohou cislo tri.
Zaznamenáno
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Únor 20, 2009, 10:31:05 am »

Ahojky Taibi,

nejprve bys mel poslat zamestnavateli dopis, aby ti poslal Lohnsteuerbescheinigung, ale abys to vsechno stihnul do konce brezna, kdy ma byt Vraceni dani v SRN podano. Popr. ty to vracis poprve, tak klidne az do konce kvetna. Na financni urad toho mesta, kde jsi pracoval.

Posilam ti odkazy na prozkoumani, kde a jak se vraci dane. Precti si jinak ve foru vsechny dotazy, urcite se stale opakuji vuci danim a studentum.
http://www.mnichov.de/index.php?ind=clanky&op=entry_view&iden=15
http://www.mnichov.de/index.php?ind=clanky&op=entry_view&iden=37


Jinak bys mel mit napsan dane na vyplatni pasce mas ji? Nemyslim si ze by ti ji nedali, a na cerno bys v SRN pracovat nemohl.

Jinak ze jsi pozadal agenturu o vraceni dani, tak to vsechno zaridi za tebe. Jen az budes posilat dokumenty na financak, priloz vsechny prilohy, potvrzeni o studiu + Lohsteuerbescheinigung. Urcite pokud mas dane aspon kolem 100 - 200 Euro, tak je fajn to ziskat zpet.

Tak hodne stesti.


Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |