Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Práce studenta v SRN více jak 90 dní - co se stane na finančáku?  (Přečteno 31028 krát)
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« : Únor 23, 2009, 10:26:56 pm »

Ahojky přátelé,

ráda bych se zeptala, co se stane, když jsem pracovala asi 4 měsíce v SRN jako studentka VŠ vše na smlouvu o prázdninách v létě a v zimě, a chci za ty měsíce vrátit daně v SRN? Je to přece uzákoněné, že studenti nemůžou pracovat více jak 90 dní, co z toho plyne, když jsem tak učinila?

Znamená to, že mě můžou postihnout nějakou sankncí, nebo něčím? Tady na stránkách jsem to bohužel nenašla, poradí mi někdo? Nebo je lepší si vrátit daně jen za 3 měsíce? I když stejně na finančáku ví, kdo kde pracoval, když jsme se tam registrovali pro pobyt - že.

Poradí mi někdo nějaké cenné zkušenosti?
Předem děkuji za odpověď.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Únor 24, 2009, 07:54:46 pm »

Není mně jasné, jestli jsi VŠ studovala v ČR nebo v SRN. Můžeš třeba anonymně zavolat na finančák a zeptat se, co z toho pro tebe plyne, a pak eventuálně žádat o vrácení daní. Jestli studuješ v SRN, je to ustanovené celkem jednoznačné, si myslím, nějak bys to měla mít uvedeno i v povolení k pobytu. Osobně bych si v takovém případě vůbec netroufala žádat o nějaké úlevy, pokud jsi opravdu pracovala víc než těch 90 plných dní a případně tady ještě studuješ. O moje odpracované dny se pečlivě stará zaměstnavatel, pokud bych ten limit vyčerpala, bohužel mám do konce roku "volno".
Zaznamenáno
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Únor 27, 2009, 02:32:20 pm »

Ahojky bjetko,

díky za radu. Jsem studentkou VŠ v ČR a vždy jezdím do SRN o letních prázdninách pracovat.Teď se to bohužel protáhlo do 4 měsíců. Samozřejmě, že si chci vrátit daně, a v ČR žádné příjmy nemám. Možná že mi je vrátí, ještě jsem tu na netu četla, něco o 6-9 měsících můžeš pracovat v SRN, když jsem dělala v pohostinství. Dobrá zpráva je ta, že jsem přihlášena v Mnichově, vždy na pracovní povolení,takže to tam určitě bude založené ve složce. No nevadí, pošlu daňové přiznání, a pak budu čekat. V životě přijde člověk o víc než jen daně. Kdyby jsi měla ještě nějakou radu, můžeš pomoci. Díky moooc.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |