Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Nevíte někdo o jakékoliv práci ve Švýcarsku?  (Přečteno 125652 krát)
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« : Duben 22, 2009, 01:48:43 pm »

Ahoj lidi, chtěla bych se zeptat jestli by někdo nevěděl o jakékoliv práci pro holku v okolí Dielsdorfu, což je kousek od Zurichu. Mám středoškolský vzdělání jako bankovní úředník ukončený maturitou. 8 let jsem v ČR pracovala v bance na pozici od přepážkové pracovnice až po vedoucí malé pobočky. Sem do Dielsdorfu jsem se přistěhovala před 2 měsíci z Anglie, kde jsem se poslední 4 roky věnovala svému koníčku a pracovala tam jako pracovní jezdec dostihových koní. Tady ve Švýcarsku jsem začala pracovat se svým přítelem zase v dostihové stáji, mám vybavené pracovní povolení na rok, ale ráda bych si našla nějaké jiné místo. Prvním důvodem hledání nového místa je, že nechci pracovat s přítelem na jednom místě, protože se vídáme celý den a to pak nedělá dobrotu v našem vztahu (večer už si člověk nemá ani co říct), no a pak v práci s náma dělají samí Slováci, takže němčinu si tady člověk taky zrovna dvakrát neprocvičí. Nebojím se jakékoliv práce, jsem zvyklá pracovat o víkendech i svátcích. Z němčiny jsem kdysi sice maturovala, ale nikdy jsem neměla příležitost pořádně komunikovat, takže bych chtěla najít místo, kde by měli trpělivost a dali člověku šanci se rozmluvit. Rozumím, jsem schopná si něco přečíst, ale při mluvení se mi zatím míchá angličtina s němčinou dohromady, takže je to takové kostrbaté. Pokud by jste někdo o něčem věděli, tak budu ráda za jakoukoliv odezvu. Co???
Zaznamenáno
Blanch



Karma: 4
Příspěvků: 22



« Odpověď #1 : Březen 05, 2010, 10:45:27 am »

Jestli ti nevadi restaurace...v gastronomii tu sezenes praci snadno. Vcera jsem v novinach videla inzerat Restaurace Landhus Büli, hledaji servirky od 1.6.2010. Pokud chces email: ingrid.knoepfel[at]bluewin.ch nebo tel. 071 440 20 90.

Od 1.4. 2010 je tu www.hotel-kreuz-kaiserstuhl.ch, tel. 044 858 22 06. Koukala jsem na net, vypada to tam moc hezky!!

Od 1.5. Gasthaus Löwen v Glattfelden. Zivotopisy chteji postou na Dorfstrasse 105, 8192 Glattfelden.
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #2 : Březen 07, 2010, 06:10:13 pm »

Ahoj  Mrknutí
Hledám si taky práci ve Švýcarsku( v gastronomii) ale zatím marně.Posílám všude přeložené papíry a zatim nic.
Sice tam mají hodně nabídek ale chtělí asi jen s povolením.
Myslíš,že by bylo lepší tam rovnou zajet a ptát se na místě?
Zatim se mějta krásně Mrknutí Mrknutí
Zaznamenáno
Blanch



Karma: 4
Příspěvků: 22



« Odpověď #3 : Březen 09, 2010, 01:49:21 pm »

Ahojky! Ale v zivotopise prece neuvadis, jestli mas povoleni, pokud to vylozene nezadaji, ne? Vetsinou ho chteji videt az na miste pri Vorstellungsgespräch. A to uz se s nima da domluvit, ze ho dolozis dotdatecne. Je to zacarovany kruh- nemas povoleni, nedostanes praci, a naopak -pokud nepracujes a nemas podepsanou smlouvu, nemuzes si o povoleni zazadat.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #4 : Březen 09, 2010, 02:02:40 pm »

mám známého, hledal čtvrt roku práci v gastronomii, je kuchař, má školu gastronomickou s maturitou, kupu kurzů, praxi i z německa, ale nemá povolení a práci nesehnal!vrátil se domů! měl nabídek, všude možně byl na pohovorech, zkušebních dnech, ale vše ztroskotalo na povolení! nikdo v dnešní době nebyl schopný mu ho vyřídit! a to jelikož kvóty pro nás eg8 sou naplněný a na vpodstatě jakékoliv místo musí zaměstnavatel na úřadě, kde dávají povolení doložit, že na tu pozici nemůže zaměstnant švýcara, pak někoho s povolením a eu starých států a když doloží, že nikoho nesehnal a inzeroval nabídku i na pracáku, poté až může zaměstnat někoho bez povolení a vyřídit mu ho! v dnešní době je mnohem težší to povolení získat než dříve! bohužel...
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #5 : Březen 09, 2010, 02:29:02 pm »

Ahoj lidi  Mrknutí
jo jo,to máš pravdu,že v životopise prac. povolení neudávám ale podle mě(myslim si) že by to možná mohli brát jako podvod a možná bych utřel nos Šok   
jinak jsem se tady dočetl,že povolení má vyřizovat zaměstnavetel.
Už se mi sice pár lidí ozvalo,za to jim touto cestou děkuji ale vždy to padlo na tom povolení.
Jinak že zaměstnavatel musí počkat pár týdnů na to,že se mu neozve žádnej z místních a pak může teprve vzít cizince,docela chápu.Prostě a jasně,jestli se někdo z našich krajanů nepřimluví,tak máme asi smolíka Smích
Jinak v mém případě-byl jsem už hodně blýzko k práci.Jenže zaměstanavatelům se asi moc nechce chodit po úřadech a vyřizovat povolení pro cizince.Myslim si. Škleb
Jinak já budu hledat a hledat a posílat a posílat Škleb Škleb a snad se něco najde.Pokud bych něco věděl,rád pomůžu,nejsem sobec.Zatím jsem ještě na druhé straně,tak vím,jaké to je.
jinak budu rád za jakýkoli nový komentář.
Tak hodně štěstí všem Mrknutí Mrknutí
Přeju hezký den,Tom Škleb Škleb

Zaznamenáno
GALLEN77



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #6 : Březen 09, 2010, 10:48:29 pm »

Ahoj!
máte pravdu, že jsou už kvoty naplněný a zaměstavatel musí nejdřív nabídnout místo na úřadu práce, ale  posléze při žádosti o prac. povolení může podle mě zdůvodnit, proč dává přednost Tobě před někým jiným... Tak to bylo aspoň u mě, nebo mi to tak bylo sděleno... Měl jsem prostě vyšší kvalifikaci, praxi atd... Jinak co jsem se bavil se známými -  když zaměstavatel má opravdu zájem tak si to vždycky okecá a zdůvodní, což jen ukazuje množství cizinců na stavbách, které berou odkudkoliv a kdykoliv... potkal jsem nějaké slováky, kteří nemaj  skoro žádné vzdělání a přišli nedavno...  ikdyž je fakt, že to bude asi většinou u takovýchhle prací, kde prostě místní pracovat nebudou... rozhodně bych hlavu nevěšel a kdybych o něčem věděl tak se ozvu. přes známého to jde vždycky... to je všude stejný :-))
                                                                                mějte se                                                    Jindra               
« Poslední změna: Březen 09, 2010, 10:57:58 pm od GALLEN77 » Zaznamenáno
Dadulka



Karma: 1
Příspěvků: 8



« Odpověď #7 : Březen 09, 2010, 11:56:04 pm »

Ahojky vsem,
zacetla jsem se do vasi diskuze o problemech s hledanim prace a musim souhlasit se vsim, co pisete. Je to opravdu tezke, bez kontaktu najit praci. Ja jsem se pristehovala do Zürichu v rijnu a od zac. listopadu jsem intenzivne hledala praci - kontaktovala firmy naprimo, pres personalky, ruzne internetove servery, opravdu jsem tomu vsemu "dala" maximum. Mam vystudovanou VSE, 5 let praxi v mezinarodnim obchode, mluvim Aj, Nj a Ij. A toto vse bylo dlouho k nicemu...Nejprve me nikdo ani nepozval na pohovor, tak jsem se radila s nekolika personalnimi poradci, "jak na to"...a Ti mi dali cenne rady ohledne upravy zivotopisu, vsech jazykovych certifikatu, referenci atd..
Jak jiz nekdo prede mnou psal, jde o to, ze firmy musi dat prednsot Svycarum ci starym clenum EU, a az pote prijdou na radu Cesi, Slovaci, Polaci atd..No, a kazdemu je asi jasne, ze v dnesni dobe, kdy na jedno poradne misto ceka fronta min. 15 lidi, si radeji zamestnavatel vybere Svycara, nez aby se otravoval s vyrizovanim formalit pro Cechy. Takto to alespon bylo v mem pripade (hledala jsem manazerskou pozici), vsichni mi opakovali to same:"To vite, je tezka doba..." Byla jsem z toho vseho naprosto znicena, obcas jsem si rikala, ze bych klidne delala servirku ci uklizecku, ale i tady bych nemela sanci.... Jezdila jsem po pohovorech po ruznych vesnicich okolo Zurichu, uz mi bylo opravdu jedno, kde budu pracovat, hlavne, ze BUDU mit praci...Opravdu jsem byla zoufala...Nakonec se mi v unoru postestilo a ja praci nasla, dokonce v oboru, ktery me moc bavi a kousek od meho bydliste. Muj novy sef musel podstoupit opravdu slozite vyrizovani prac. mista vcetne vypsani pozice na RAVU a cekani, zda se nekdo ozve (fiktivne).. A pritom uz jsem nedoufala....Proto bych chtela vsem podobnym dusickam poradit, aby to nevzdavali a bojovali se vztycenou hlavou. Ono to urcite dopadne.... Mrknutí
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #8 : Březen 10, 2010, 07:30:44 pm »

Zdravim Mrknutí

No jo,je to hold tak.Jak není známej,není asi ani práce. Co??? Co???

Ale počkej,na tu stavbu fakt berou koholi?  Co??? Co???

Tak zatim Polibek

Tom,zatím z CZ Smích Smích
Zaznamenáno
GALLEN77



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #9 : Březen 10, 2010, 09:50:48 pm »

Já si myslim že na stavbu určitě , jsou tam samý cizinci a dokonce i mimo eu, hlavně bejvalý jugoslávci.. Jeden známý má menší stav. firmu a defacto nikoho jinýho nezaměstnává... Nicméně i barmanek a číšnic ze slovenska je všude fakt hodně... taky jde o to kolik jim platí...aby se to vůbec vyplatilo... nicméně by moh člověk touto cestou třeba získat právě to povolení....

                                                                          Zatim!     Jindra
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #10 : Březen 11, 2010, 10:48:13 am »

Ahoj Jindro.

Tak to jsem nevěděl,že stavba je "jakoby" možná vstupenka do Šv!
Přesně to mě taky napadlo,co jsi psal.Jinak barmanky a servírky to mají podle mě lehčí,jsou inzeráty,že hledají v 95% jen holky.
Tak zas utírám nudle Smích Smích   
A jestli se můžu zeptat,Ty jsi taky z Gasrtronomie?

Tak zatim,Tom Mrknutí
Zaznamenáno
GALLEN77



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #11 : Březen 11, 2010, 12:07:02 pm »

Ahoj!
no to máš pravdu... holky určitě nejvíc - jako číšnice a barmanky... Já v gastronomii nedělám, jsem tenisový  trenér a z části ještě hráč.  Do Švajcu jsem původně vůbec nechtěl, měl jsem už namířeno úplně jinam a když to nedopadlo, tak mi momentálně nic jinýho nezbylo, nicméně jsem po 2 letech jsem z původního místa odešel a využil jinou daleko lepší nabídku a teď je to celkem fajn...
                                                                                                                   Jindra
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #12 : Březen 11, 2010, 07:26:14 pm »

Servis :-)

No,tak to smekám  Mrknutí  Sport a ještě k tomu zaplacenej,super!
Dva roky,tak to už jsi se zabydlel dobře,co Úsměv
Tak snad mi něco klapne a pak můžeme skáknout třeba na kávu.
Zatim Mrknutí
Zaznamenáno
GALLEN77



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #13 : Březen 11, 2010, 10:16:30 pm »

Ahoj!

 Já už jsem tu teď skoro 3....   Kdybych o něčem věděl, dám stopro vědět!  Jen mi prosimtě napiš co přesně sháníš , jak jsi na tom s řečí a jaký máš vzdělání př. praxi, klidně do mailu, jestli chceš...

                                                                                                                      Jindra
Zaznamenáno
Tom_Bern



Karma: 1
Příspěvků: 18



« Odpověď #14 : Březen 18, 2010, 10:29:57 pm »

a co takhle to zkusit z farmy? ...existuje nejaka slovenska agentura, ktera to zprostredkovava.......z farmy, a tim ze tu jsi,muzes pak delat dalsi kroky.....

Jinak s praci je to pravda..mam povoleni B.....a 2 mesice jsem hledal praci....a musim rict, ze to byly nervy...vubec nic, je to taky asi tim, ze mam jen gympl..takze jsem v podstate pro ne jako nevzdelany:)))....vsechny bewerbungy chodily nazpet...ale nastesti robotu sem nasel, ted pujdu na ferien do cech a pak hura, zaciname....

Jeste k bewerbungu...radim, s timhle si vazne moc pohrat..tohle je tvoje vizitka a timhle clovek dela vazne prvni dojem, bud tvoje leti hned do kose, nebo budou dale premyslet.....pozor i na chyby.......prvni sem vazne odfkalnul...ale proste oni se na to koukaj, hlavne svycarsti personaliste...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |