Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: České úřady ted po mě chtějí dokument E 301  (Přečteno 26934 krát)
cimka



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Prosinec 01, 2009, 11:05:17 am »

Ahoj lidičkové může mi někdo poradit??? Mam problém s mojim bývalým zaměstnavatelem švýcarem, nerozešli jsme se v dobrém prostě tam byly problémy (stal se zněho totalní idiot). A české úřady ted po mě chtějí dokument E 301 já jsem už volala do Bernu co ktomu teda potřebuji a obratem posílala. Ted jeto už dva měsíce a pořád nic a tak čekám. Jednoho dne mi to nedalo a volala jsem znova do Bernu kde je teda problém a tam mi paní řekla že na jejich straně to neleží, že kdyby to bylo u nich tak už to mam dávno doma. Takže to leží u bývalého zaměstnavatele typuji v koši. Poradtě prosím co se stím dá dělat kde a jak na koho mám zaútočit aby mi to už poslali už si Vážně nevím rady. Moc děkuji za jakoukoliv radu.
« Poslední změna: Prosinec 01, 2009, 12:41:29 pm od David » Zaznamenáno
GALLEN77



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #1 : Prosinec 02, 2009, 11:58:42 pm »

Ahoj! nevím co si pod číslem dokumentu představit. Napiš mi, čeho se týká a já se ti tady zeptám po známých....

                                                                                           Měj se                             Jindra
Zaznamenáno
Harwest



Karma: 2
Příspěvků: 20



« Odpověď #2 : Únor 18, 2010, 12:53:47 pm »

Ahoj,

nevim jestli jsi tento problem jiz vyresil, ale E301 je zadana diky smernicim EU. Ja jeste ve Svycarsku nejsem. Par let jiz ziji v irsku a neco jsem pochytil.
Prakticky E301 je formular pro zaznam ze socialniho pojisteni od doby co jsi zacal pracovat ve Svycarsku. Tvuj zamestnavatel musel dle vsech zakonu (teda jestli jsi pracoval legalne) ukoncit s danovym uradem placeni na sveho zamestnance a tim padem ti odevzdat formular P45 (nevim jeslti stejny formular se pouziva ve Svycarsku, ale tak to funguje). Tim padem pokud nemas P45, tak musis kontaktovat zamestnavatele a pokud ne, tak bych kontaktoval danovy urad sam a nahlasil onoho zamestnavatele. Pote by meli oni bez problemu poslat E301. Pritom v tomto formulari je jen napsano, ano pracoval od do (takze jedna dalsi byrokraticka patalie).

Doufam ze aspon trosku pomohlo.
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #3 : Únor 21, 2010, 12:46:08 pm »

Ahoj,
možná už je tvůj problém vyřešen, ale našla jsem informace, které by mohly pomoci příště někomu jinému. Formulář E 301 předkládáš v případě, že se vracíš do ČR a hlásíš se na úřadu práce a chceš pobírat podporu v nezaměstnanosti dle českých pravidel. (Pokud by chtěl člověk pobírat podporu od země kde pracoval, musel by českému úřadu práce předložit formulář E 303). Důležitá informace asi je, že požádat se o tento formulář může i zpětně z ČR a to za pomoci českého úřadu práce. Takže pokud s tím máš pořád problémy, obrať se na úřad práce a oni by to oficiální cestou měli nějak zařídit. Níže je  link, kde jsem dané informace získala. Snad jsem aspoň trošku pomohla.

http://portal.mpsv.cz/eures/prace_v_eu/ukonceni

Měj se, Katka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |