Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ridicsky prukaz Mnichove - shanim autoskolu  (Přečteno 50137 krát)
mirasek24
Host
« : Září 17, 2010, 02:42:59 pm »

nazdarek. shanim autoskolu v mnichove nebo blizkem okoli kde bych mohl udelat ridicak v cestine. poradi nekdo? predem diky.
« Poslední změna: Září 17, 2010, 02:57:36 pm od David » Zaznamenáno
martan-h



Karma: 3
Příspěvků: 45



« Odpověď #1 : Září 17, 2010, 03:21:14 pm »

to nevim, ale kazdopadne to bude o hodne drazsi nez v CR. Pokud to bude v ceskem jazyce, tak budes mit asi dalsi poplatky. Zkouzky myslim musis delat v nemcine. Jisty si sice nejsem, ale v CR zkousky take musis jako nemec udelat v cestine
Zaznamenáno
mirasek24
Host
« Odpověď #2 : Září 17, 2010, 11:22:48 pm »

tak to budu muset asi udelat v nemcine. jenze se toho bojim, v materstine je to uz tak tak tezke. ale dekuji za info.
Zaznamenáno
Lennie01



Karma: 2
Příspěvků: 41



« Odpověď #3 : Září 18, 2010, 04:40:43 pm »

pokud to funguje na obou stranách stejně... tak ti třeba poradím... pokud chce někdo v čr dělat autoškolu v jiné než rodné řeči (hodně dělali zrovna Němci, šetřili, nemuseli mít psycholog. testy apod), tak pod dohledem a překladem pověřeného tlumočníka... takže bych to viděla i takhle. a doporučuju dělat autoškolu v čechách, ne tady...
Zaznamenáno
mirasek24
Host
« Odpověď #4 : Září 19, 2010, 12:45:51 pm »

ahoj. dik za radu, ale v cesku se nemuzu tak dlouho zdrzet. nemecky umim ale ne zas tak dokonale jako nemec. jde mi hlavne jen o testy,takze s tim tlumocnikem by to nebyl spatny napad. poptam se na to dekuji.
Zaznamenáno
Lennie01



Karma: 2
Příspěvků: 41



« Odpověď #5 : Září 19, 2010, 01:05:32 pm »

S autoškolama v pohraničí se dá mluvit, vyjdou vstříc, třeba individuální výukou - v téhle branži jsem celkem dlouho dělala, vím jak to chodí s "cizinci", kteří nemůžou dlouho zůstat :-) Fakt poptej se, stojí to za to :-)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Září 20, 2010, 10:02:00 pm »

S autoškolama v pohraničí se dá mluvit, vyjdou vstříc, třeba individuální výukou - v téhle branži jsem celkem dlouho dělala, vím jak to chodí s "cizinci", kteří nemůžou dlouho zůstat :-) Fakt poptej se, stojí to za to :-)
Osobne bych Miraskovi doporucil udelat si nekde naprosto regulerni autoskolu, aby se clovek nestal zosobnenym obecnym ohrozenim. Je malo horsich veci nez rychlokvasky na silnici, dobra autoskola da hlvne jistotu i cloveku samemu, namisto traumatu pri klazdem sednuti za volant.
Tim nechci ryt do jakehokoliv pohlavi, jen vyjadruji sve nejhklubsi presvedceni a odpor k "flexibilnimu" prubehu autoskoly (rozumej 14 dni vcetne cesty k bankomatu).

I ono zminene delani ridicaku pro Nemce bylo jen vycuranym pokusem urvat si sve sousto z nemeckeho systemu, ktery vyzaduje po odebrani RP za zvlast zavazna provineni psychologicky posudek. V praxi se to melo jmenovat "Alkoholici a testosteronove bomby co nejrychleji zpet na silnice - prijedte do CR, odjedte s lahvi v ruce po vlastni ose".
Na normalni autoskolu v D samozrejme zadny psych, posudek potreba neni (nejsem si jist, zda bohuzel, nebo bohudik).

Abych to zkratil...Úsměv
Mas-li moznost si udelat prazdniny a autoskolu treba i nadvakrat udelat v CR, nejspis si usetris nervy i penize. V opacnem pripade si zase usetris pendlovani, autoskolu udelas tady...verim, ze CZ/SK skolitel by se nasel - zkousky vsak nejspis cesky nepujdou. Tak si rikam, zda vubec ma cenu na ceskem skoliteli trvat - tech par pro rizeni potrebnych pojmu snad uz umis nebo si osvojis, kazdopadne ti to bude pro dalsi uspech v rizeni kuprospechu - a uz jen kvuli zkouskam by bylo velmi smysluplne se je naucit. Jen to asi bude trosku drazsi nez v CR.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lennie01



Karma: 2
Příspěvků: 41



« Odpověď #7 : Září 21, 2010, 08:17:05 am »

O zkouškách cizinců v ČR jsem tady mluvit nechtěla, moje rada byla mířená spíš na to, že jde domluvit výuka o víkendech, nebo přesně jak jsi řekl - prázdniny - jedinou povinností uchazeče o řp je splnit do půl roku od přijetí závěrečné zkoušky a to se určitě dá domluvit někde poblíž hranic. Za půl roku musí 14 jízd a několik hodin výuky teorie splnit každý...
Zaznamenáno
mirasek24
Host
« Odpověď #8 : Září 21, 2010, 02:54:59 pm »

kleena---     asi mas pravdu, slo mi hlavne o ty skousky, hold se budu muset vic ucit. ptal jsem se na cenu v mnichove a ze vsim sudy to vyjde cca. 1500 euro, coz neni problem. kdybych si mel udelat dovolenou v cr tak to vyjde draz. ridicak 400 euro + z neceho clovek musi zit. diky moc za radu.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |