Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: DSH alebo TestDaF  (Přečteno 20357 krát)
jana1981



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 09, 2011, 12:55:49 pm »


ahojte,

chcela by som studovat v mnichove na LMU (postgradual), kde odo mna pozaduju absolvovanie skusky z nemciny - DSH alebo TestDaf (pretoze nemam ani iny certifikat potvrdzujuci znalost nemciny B2/C1). Nemate s nimi niekto skusenosti ? Prip. skusenost s treningovymi kurzami nemciny na tieto skusky (www.dkfa.de) ? Informacie o priebehu skusok ako aj nejake testovacie vzory som si uz pozrela, skor by ma mozno zaujimali vase osobne skusenosti alebo dobra rada. Vopred dakujem.

Jana
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Červen 09, 2011, 01:46:05 pm »

Test DaF je mezinarodne uznavany, takze pokud treba momentalne nejsi v Nemecku, predpokladam, ze na Slovensku bude nejaky institut, kde ho muzes delat. Stoji, pokud vim, 150 euro a je fakt lehky! DSH je na zdejsi pomery levna, ale obvykle ti ji uzna jenom VS, na ktere ji delas. Mj. pokud si neveris a chces jeste chodit do intenzivniho pripravneho kurzu, na LMU jsou to podle me pekne palky... Ja jsem se pripravovala na oba, kdyz jsem mela DaF, DSH uz jsem nedelala. Pripravne testy mi ale na DSH prisly tezsi.
Zaznamenáno
jana1981



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Červen 09, 2011, 02:20:23 pm »

Dakujem moc za odpoved. Momentalne byvam v Mnichove, tak by som chcela este predtym ist na nejaky kurz tuna v Mnichove. Mas pravdu, tie kurzy LMU su strasne drahe, ale napadlo mi ze aspon tie treningove specialne zamerane na DAF alebo DSH aj tak skusim, mozno sa to vyplati. Myslim, ze to urobim ako ty - budem sa pripravovat na oba - cez leto je termin na DAF a ak by to nevyslo, tak v septembri pojdem na DSH.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |