Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Návrat ze Švýcarska do ČR  (Přečteno 58818 krát)
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« : Červenec 01, 2011, 08:59:57 am »

Ahoj lidi, hledám někoho, kdo by mi poradil v případě, že se hodláme s přítelem vrátit na trvalo do ČR. Slyšela jsem něco o tom, že se tu dá požádat o vrácení BVG...zajímalo by mě tedy o co všechno si můžu tady požádat a jak? Když jsem byla pár let v Anglii, tak jsem si vyřizovala vrácení daní a převod naspořené částky na penzijku...můžu teda tady taky žádat o vrácení nějakých daní, popř. BVG a jakým způsobem?
No a ještě jeden dotaz by byl k E301....víte někdo, kde se dá tenhle formulář vyřídit?
Díky za cenné rady Co???
« Poslední změna: Červenec 01, 2011, 09:16:25 am od David » Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #1 : Červenec 01, 2011, 09:28:22 am »

Zkusenost s tim nemam, ale nasel jsem na netu:

Tento formular http://www.seco.admin.ch/dokumentation/publikation/00010/00029/01841/index.html?lang=de  vyplni zamestnavatel a na jeho zaklade vystavi ALK formular E301

Formular-Nr. 716.041d
Diese Bescheinigung dient als Grundlage für die E 301-Bescheinigung. Sie ist von den jeweiligen Arbeitgebern auszufüllen und einer Arbeitslosenkasse einzureichen. Anhand dieser Bescheinigungen sind die Arbeitslosenkassen in der Lage, eine E 301-Bescheinigung auszustellen.
Zaznamenáno
mako.x



Karma: 0
Příspěvků: 10



« Odpověď #2 : Červenec 05, 2011, 06:22:50 am »

čauko.mna by to tiež zaujímalo.plánujem aj ja návrat na SK a chcel by som si dat vyplatit tie franky.
Zaznamenáno

v pohode
zaxxx



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Červenec 14, 2011, 06:47:35 pm »

cau, taky jsem se o tom zajimal...s tema danema jsem nasel jen to se zbozim nad 400 franku, pisi to vsude na inf. webech o Svycarsku, s vracenim penez z pension kasse - ja mam ve sve smlouve psany, ze mas narok na vraceni penez pouze pokud delas ve Svyc. mene nez 1 rok !!! potom uz se normalne vse zapocitava do duchodu v tve zemi ... ale mozna je vse jinak, kdyztak me opravte
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #4 : Červenec 15, 2011, 08:22:03 am »

ja myslim, ze pension kasse se da vyplatit, protoze i svycarum ji vyplati, kdyz se rozhodnou odstehovat na trvalo ze svycarska, znam i par pripadu...a s tim prevodem do cz je to u AHV, ze se ti pak prepocitava i do ceskeho socialniho pojisteni...aspon mi to tak bylo kdysi vysvetleno a s tou pension kasse sme se to ucili ve skole v minulym semestru...ale asi by si mel kazdy zajit na urad a poptat se, je to nejjistejsi...urednici sou tu tisickrat milejsi nez v CZ  Mrknutí
Zaznamenáno
zaxxx



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Červenec 24, 2011, 02:03:17 pm »

http://www.bsv.admin.ch/themen/ueberblick/00009/01325/index.html?lang=de     .... tak tady by mely byt informace o navratu domu a vyplaceni AHV atd. ... jen bohuzel moje nemcina neni na takovy urovni, abych to cely srozumitelne prelouskal ... muzete se nekdo prosim na to PDFko podivat a napsat jak to tedy je? vraci se veskery franky co se platilo AHV nebo jak to je a co pro to udelat? dekuju Mrknutí
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #6 : Červenec 24, 2011, 09:16:41 pm »

A co napr. rusky? Strana 16-17

Каким образомямогу востребовать наличными полагающуюся
мне сумму выплаты при выходе из кассы?

Вы должны подать заявление в учреждение социального обеспечения Вашего послед-
него работодателя. Это Вы можете сделать ещё до отъезда из Швейцарии. Необходимый
формуляр Вы получите у Вашего последнего работодателя. К нему Вы должны прило-
жить необходимые документы, среди которых должно находиться:

документальное подтверждение того, что Вы собираетесь окончательно покинуть
Швейцарию или уже покинули её (например, выписку из коммунальной общины).
если Вы состоите в браке, то Ваш (а) супруг (а) должен (а) дать на это свое письменное
согласие.
Если Вы получили положенную к выплате сумму при выходе из кассы наличными, то
Вы не имеете права на дальнейшие выплаты из фондов трудового страхования. Таким
образом, у Вас нет больше права на получение каких-то пенсий.
Выплата производится, как правило, только после отъезда из Швейцарии.
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #7 : Červenec 24, 2011, 09:24:55 pm »

Jinak v tom dokumentu se pise, ze formular dostanes u zamestnavatele a zadat musis u Pensionskasse posledniho zamestnavatele. K zadosti musis prilozit doklad, ze ktereho je jasne ze opoustis Svycarsko (napr. odhlaseni z Gemeinde) a pokud jsi zenaty, tak jeste pisemny souhlas manzelky.
Zaznamenáno
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« Odpověď #8 : Srpen 30, 2011, 08:59:37 am »

Tak jsem psala ještě dotaz SVA ohledně toho vyplacení AHV, když se vracím definitivně domů a bylo mi odpovězeno v tom smyslu, že ČR spadá do seznamu zemí se kterými má Švýcarsko uzavřenou smlouvu o sociálním pojištění a tak není možno AHV vyplatit, ale pokud jsem v CH pracovala dýl jak rok, tak až dosáhnu důchodového věku, mám nárok na výplácení nějakého důchodu i tady a k tomu si mám potom podat žádost tak 3-4 měsíce před tím než půjdu do důchodu, popř. by mi s tím měla pomoct česká sociálka.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |