Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nemocný Erasmák v Mnichově - kam zajít?  (Přečteno 27285 krát)
Hanele



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Listopad 13, 2011, 08:25:14 pm »

Zdravím,

jsem v Mnichově jako Erasmus studentka na LMU.

Přes víkend se mi rozjelo cosi, o čem si myslím, že souvisí s močovými cestami, nedejbože s ledvinami (časté chození na WC, bolesti břicha - hlavně u pravého boku, pravá část zad, mírně zvýšená teplota, pocení, únava, malátnost, motání hlavy). Zatím jsem to rozháněla urologickými a jinými čaji, vitaminy, Paralen, brusinky, klid na lůžku a být pěkně v teple.
Bylo by dobré zajít si někam k lékaři, ale problém je v tom, že nevím kam.

O existenci lékaře (-ů) pro studenty LMU nevím; při všech těch "uvítacích dnech" jsem o tom neslyšela jedinou informaci; jen krátké info o tom, že si máme vzít s sebou EHIC, lékaře si můžeme vybrat sami ("es muss aber ein zugelassener Kassenarzt sein") a že nemáme chodit k "privaten Arzt".

EHIC mám, cestovní pojištění od Evropské cestovní pojišťovny a doklad o osvobození od poplatků za pojištění od TK.

Německy se domluvím pořád dost mizerně, s angličtinou je to lepší. Česky/slovensky mluvící lékař by byl ideální, jen nevím, jak to tady chodí - jestli si můžu jen tak nakráčet do čekárny s prosbou, jestli by mě nemohli vyšetřit apod. Další věc je vzdálenost (německý praktik ve čtvrti, kde bydlím, nebo přejíždět celé město k někomu jinému?). A jeden naivní dotaz nakonec: jak poznám, že (ne)jde o "privat Arzt"?

Předem děkuju za jakoukoliv radu a doporučení.

Hodně zdraví všem!
Hanka
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Listopad 13, 2011, 08:59:59 pm »

Ahoj Hanko,

vlevo pod služby v mateřštině máš kontakty na spoustu česky mluvících lékařů v Mnichově.

Funguje to jako v ČR, tedy pokud ordinuje, můžeš zpravidla přijít bez ohlášení a měl by tě ošetřit.

Pokud to spěchá tak můžeš jít samozřejmě i hned do ambulance v nemocnici, např. Krankenhaus Schwabing, metro U3-Bonnerplatz nebo U3-Scheidplatz.

Pokud si nejsi jistá jestli ordinuje nebo mluví anglicky, stačí zavolat a zeptat se.

Vyhledat můžeš např. přes
http://www.diemuenchner.de nebo http://www.gelbeseiten.de
http://www.diemuenchner.de/Frauenarzt_Muenchen.html

Přeji brzké uzdravení!
Zaznamenáno
Hanele



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #2 : Listopad 16, 2011, 10:49:12 pm »

Mockrát děkuju za odpověď!
Zašla jsem za dr. Vyhnálkem; naštěstí to nebylo nic vážného, léky zabraly a už je mi zas lépe :-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |