Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pes v mnichově  (Přečteno 51982 krát)
Stina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Prosinec 16, 2011, 11:56:39 pm »

můžete mi prosím někdo podat info, jaká jsou pravidla pro "venčení" psa v mnichově? jedná se o bílého švýcarského ovčáka, čili větší pes. jde mi o to, jestli bude muset být nonstop na vodítku (předpokládám, že ano až na pár "vyhrazených" míst...) a co s košíkem? stále? nebo jen v mhd? díky moc!
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #1 : Prosinec 17, 2011, 09:51:39 pm »

Ahoj,
blizsi informace najdes napr. tady: http://www.hunde-in-muenchen.de/muenchen_maulkorb.php
- Pokud Tvuj pes neni zarazeny do kategorie Kampfhund (jakoze ovcak neni) tak nemusi byt ve verejnych prostorach na voditku pokud je pod dohledem a da se privolat - vyjimkou jsou vyznacene prostory jako detska hriste, parky apod. V parcich jsou vetsinou vyhrazene tzv. Hundewiesen.
- Co se tyce kosiku, tak plati v podstate to stejne: zadna povinnost, aby mel pes kosik (s vyjimkou bojovych plemen a vyznacenych mist).
- V MVG nemusi pes mit kosik, pokud neohrozi ostatni cestujici, musi byt ale v kazdem pripade na voditku.
- Tady je jeste seznam zelenych ploch (Hundewiesen), kde muze pes volne behat: http://www.hunde-in-muenchen.de/muenchen_auslaufgebiete.php

Jen pro pripomenuti: vlastnictvi psa se musi do 2 tydnu nahlasit na uradech. Rocni poplatek je momentalne 76,80 Euro.
Doufam, ze Ti moje odpoved pomohla.
Misa

« Poslední změna: Prosinec 17, 2011, 09:53:31 pm od Michelle » Zaznamenáno

Misa
Stina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #2 : Prosinec 17, 2011, 10:47:47 pm »

tak tohle přesně jsem hledala! děkuju moc! opravdu jsi mi pomohla Úsměv díky díky  Mrknutí
Zaznamenáno
Stina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Prosinec 17, 2011, 10:59:25 pm »

jéé vlastně ještě něco, kde všude se psi můžou koupat? můžou vlézt kamkoli kromě okrasných jezírek? Úsměv a dá se třeba v mnichově někde koupat společně se psem?
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #4 : Prosinec 18, 2011, 11:21:02 am »

Ahoj,
to je tu trochu problem. Uz tady diskuze na toto tema jednou byla:
http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=5136.0
Jak to vypada podle toho posledniho komentare, asi to taky bude castecne omezene. Ale muselo by se to vyzkouset, ja jsem tam jeste nebyla.
Nasla jsem v jedne internetove diskuzi toto:

See erlaubt/verboten

Ammersee Freigelände/Strandbad, Badewiese
Chiemsee Freigelände/Strandbad, Schilf
Eibsee Okt. - Mai/in Nähe von Badegästen
Ferchensee bedingt/Liegewiesen
Hackensee ja
Harmatinger Weiher ja
Kirchsee generell verboten
Kochelsee Freiglände/Strandbad
Lautersee Freigelände/Strandbad
Maisinger See generell verboten
Osterseen Okt. - Apr. (aber ganzjährig Leinenpflicht)
Staffelsee außerhalb des NSG/Strandbad, im NSG
Starnberger See Okt. - Apr.
Tegernsee Freigelände, Hundestrand/Strandbad
Thanninger Weiher generell erlaubt
Walchensee generell verboten (Wasserschutzgebiet)
Weßlinger See Nein
Wörthsee ja/Westufer bei Bachern
(alle Angaben ohne Gewähr, da ich sie noch nicht überprüft habe Mrknutí )

Mam bohuzel pocit, ze tendence je takova, ze se brzo psi nebudou asi moct koupat nikde a pekne me to rozciluju. Moc nechapu v cem, je problem. Ze nesmi do nejakych prirodnich rezervaci, chapu, ale proc nemuzou do nekterych jezer a rybniku v koupaci sezone opravdu nechapu.
Pokud neco vyzkousis, napis prosim. Ja si chci asi na jare nebo v lete koupit stene, tak me toto tema taky dost zajima.

Misa
« Poslední změna: Prosinec 18, 2011, 06:35:44 pm od David » Zaznamenáno

Misa
Stina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #5 : Prosinec 19, 2011, 09:10:31 am »

Je to dost zvláštní Úsměv psala jsem na německý fórum ohledně těch povinností apod., poslali mi odkaz na klasiku, pes na vodítku, výběh jen na určitých místech. Tak jsem psala kamarádce, co žije v Mnichově a ta mi řekla v podstatě to, co platí i u nás, zákazy sice jsou, ale nedodržujou se. Takže si psi běhaj na volno, jen málo jich je na vodítku, dokonce prý chodí i na dětská hřiště, kam oficiálně nesmí. Jinak bydlí u Isaru a tam se prej koupou furt.

Možná spíš půjde o to, aby tě nikdo neviděl Úsměv když se porušujou zákazy o venčení na vodítku, tak to bude s koupáním obdobný ne? Úsměv
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #6 : Prosinec 20, 2011, 01:14:11 pm »

U toho Isaru je to myslim v pohode. Ale na detske hriste bych radeji nechodila. Maminky se mohou pravem ohradit. Jinak je treba mit porad v kapse pytlik a poctive sbirat co kde pejsek necha - i na tech vencicich loukach. Jinak je to tu se psama o dost volnejsi nez v CR, bezne je potkavam v Ikea :-)
Zaznamenáno
Stina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #7 : Prosinec 20, 2011, 11:06:29 pm »

já to chápu, sama tyhle pravidla v praze dodržuju, nemám zapotřebí nechávat po psovi hromady na trávnících, aby pak do nich někdo šlápnul, jak se to pravidelně stává mě i mým dětem Smutek pěknej humus Smutek teď už jen, aby to všechno klaplo a pak najít dobrej byt, kam pes bude moct Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |