Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kreisverwaltungsreferat-Bürgerbüro  (Přečteno 41088 krát)
joey



Karma: 1
Příspěvků: 21



« : Leden 25, 2012, 09:54:25 pm »

Pracoval som v meste Regensburg a tam mi stacilo sa prihlasit len na Bürgerbüre. Dopocul som sa,že tu v Mnichove je este nejake Kreisverwaltungsreferat. Nestaci  im ukazat len Anmeldung? ked pojdem na Kreisverwaltungsreferat tak potom musim ist aj na Bürgerbüro? mam s toho chaos,lebo kazdy mi hovori nieco ine. Viete poradit?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 25, 2012, 10:27:21 pm »

Jestli Bürgerbüro, Kreisverwaltungsreferat (KVR), Bürgeramt, Meldeamt, Einwohnermeldeamt .... to je to samé.

Pokud ses přestěhoval do Mnichova, tak se tam zajdeš přihlásit, čímž tě automaticky odhlásí v městě Regensburg.
Zaznamenáno
joey



Karma: 1
Příspěvků: 21



« Odpověď #2 : Leden 25, 2012, 11:09:40 pm »

mam s toho zmetok čo mam robit? staci mi len ist na Bürgerbüro zmenit adresu? som tu 3dni a v Regensburgu som sa neodhlasil. musim ist aj na urad prace sa registrovat,ako nezamestnany,aby som si nemusel platit poistenie. ako sa to tu vola a kde to najdem?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Leden 26, 2012, 10:20:14 am »

To, co je v Reg Bürgerbüro, je v Mnichove KVR. Tam proste pujdes a prihlasis se tam. Odhlasovat na starem bydlisti se nemusis, to si kluci a holky mezi sebou nejak vyjasni.
KVR najdes v Poccistraße -  - hledej http://www.google.de/search?hl=de&q=kvr+m%C3%BCnchen&btnG=Suche&meta=
Pracak - Arbeitsagentur, ci Agentur für Arbeit - je nedaleko odtam - Kapuzinerstraße: http://www.arbeitsagentur.de/nn_5198/Navigation/Dienststellen/RD-BY/Muenchen/Muenchen-Nav.html

Onledne prihlasovani se na pracaku nevim sice nic moc z aktualni praxe, ale pokud jsi "opravnen" (odpracovane roky, prac. povoleni, obcanstvi apod.) a nezamestnany, nejspis tam budes muset zajit take. Jako nezamestnany jsi "zamestnan" prave u pracaku a jsi povinen jim rict, kde te najdou.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
joey



Karma: 1
Příspěvků: 21



« Odpověď #4 : Leden 26, 2012, 06:40:13 pm »

KVR bolo v pohode,jednoduche,ale siel som an arbeitsamt,aby ma registrovali koli plateniu poistovne. Empfang Ost,oditial ma poslali na Berufdberatung-U25,kde mi dali vypisat hluposti co mam aj v zivotopise.  Odtial ma poslali do dalsej kancelarie,kde mi dali 1papier s Obengenannte/r hat am 26.01.2012 vorgesprochen. Eine formelle Antragstellung auf Arbeitslosengeld I eruright sich, da
keine versicherungspflichtige Beschaftigung vorlag. Anwartschaftszeit nicht erfullt. Na druhom papiery bolo napisane Sozialburgerhauser(SBH) fur Arbeitslosengeld II su na nom lokality s adresami kde treba ist podla bydliska. ja som bol na Orleansplatz 11, 81667. tam mi na infrmaciach povedali ze som nespravne a musim ist na Sozialburgerhaus RP Ramersdorf/Perlach Adresa Thoomas-Dehler-Str.16 81737 tam som na informaciach vypisal papier s menom,bydliskom a ci byvam sam.  Od nich som dostal papier  s jobcenter a mam sa stretnut tam s uradnikom,ktory vie po slovensky,ale doteraz neviem ci som vlastne vybavil to čo som chcel. takže neviem či za mna budu platit poistovnu ako to je na slovensku,led sa prihlasi clovek na urad prace.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #5 : Leden 26, 2012, 06:54:01 pm »

Vsak ten slovensky pracovnik ti to snad vysvetli, nie? Si pisal, ze sa mas s nim stretnut.
Zaznamenáno
joey



Karma: 1
Příspěvků: 21



« Odpověď #6 : Leden 26, 2012, 06:59:03 pm »

ano,len dni idu a platit si v nemecku zdravotnu,tak to je drahy špás.Musím toho strasne vela zariadit,ako najst si izbu,alebo byt do zaciatku februara,taktiez aj prácu. neviem kde začat skor. V pondelok mam len skusobny den vo Vapiano tak dufam,že ma tam nechaju,aby som nemusel uz riesit pracu a taktiez aj to pistenie.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |