Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pojištění v Německu - odhlásit pojištění v Česku?  (Přečteno 66111 krát)
Klára666



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Únor 13, 2012, 10:12:37 pm »

Ahoj ,
chtěla bych se zeptat,jak je to s pojištěním.
Budu se stěhovat do Německa i s rodinou a nevim co s pojištěním.
Někdo mi tvrdí že pojištění v čechách musím zrušit,další tvrdí že si ho můžu ponechat.Já osobně bych si ho chtěla ponechat,radši bych platila i v čechách v německu je ošetření drahé.
Nebo jakou máte zkušenost?
Děkuji za odpovědi.Klára
« Poslední změna: Únor 14, 2012, 07:10:28 am od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 13, 2012, 10:31:33 pm »

Bezpodminecne musis mit po celou dobu bez prestavky platne zdravotni pojisteni a spravne nesmis mit dve zaroven. Porusis-li druhou podminku, nejspis ti nikdo nijak zvast hlavu neutrhne, i kdyz je to zcela zbytecne. Pokud jsi v Nemecku zdravotne pojistena, osetreni neni drahe (??), protoze ho z nejvejsi casti plati pojistovna. Vyjimkou jsou zubni nahrady a plomby, ale za to berou kes uz i zubari v cechach.
Navic budou situace, kdy ruzna nemecka oficiani i neoficialni mista, budou mit pocit, ze kazdopadne musis byt pojistena v Nemecku, a ac v nekterych pripadech nemusi mit nutne pravdu, musis pripadne ty vynalozit usili, abys jim do dokazala a prekonala jejich pripadny odpor.

Toz proc se proste pro zivot v Nemecku v Nemecku nepojistit? Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #2 : Květen 29, 2014, 01:42:36 pm »

moje zkušenost je, že:
1. BRD  zaměstnavatelé samozřejmě neumí platit CZ zdravotním pojišťovnám, tedy pokud v BRD plánuješ získat pracovní smlouvu, v prvních <2 týdnech po Tobě budou chtít abys jim řekla, které BRD Krankenkasse mají posílat Beitreg.

2.  pro nepřipraveného je sakra velký úkol÷problém vybrat si to správné pojištění od té správné pojišťovny v BRD - že je lepší si nabídku pojišťoven v klidu a pohodě  průběžně hlídat už z ČR (měsíce dopředu . . . nebo prostě průběžně napříč roky), postupně se zdokonalovat jak ve slovní zásobě německé právničiny, tak triků používaných - a po přechodu do BRD už prostě jen rutinně vyplnit formuláře vybraneého řešení.

Pokud se přesuneš a teprve v těch histerických stressech prvních týdnů si začněš číst nedístky nepřehledných stránek  komplikovanou německou právničinou,  studovat v kterých paragrafech kterého pojišťovacího programu se Tě kdo pokouší jak napálit,  paxi (zbytečně) uvaříš hlavu.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Květen 29, 2014, 03:20:47 pm »

 Smích No je pravda že i dva roky stary dotaz muze byt stale aktuální. ..
« Poslední změna: Květen 29, 2014, 03:23:00 pm od jirike » Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #4 : Květen 29, 2014, 03:46:58 pm »

co vym kdyz v nemecku pracujes a bydlis  musis myt nemecky pojisteni ktery seti automaticky odrazi s tve vyplaty ty muzes myt i cesky pojisteni ktomu ale proc platit dve pojisteni
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #5 : Květen 29, 2014, 09:47:57 pm »

co vym kdyz v nemecku pracujes a bydlis  musis myt nemecky pojisteni ktery seti automaticky odrazi s tve vyplaty ty muzes myt i cesky pojisteni ktomu ale proc platit dve pojisteni

Dve pojisteni by clovek nemel mit, zakon to zakazuje.
Pokud v Nemecku pracuje tak ano, ale tazatelka nepsala o praci jen o stehovani do Nemecka.
Pokud se nekdo stehuje do Nemecka nemusi to nutne znamenat ze sem jde pracovat. Muze napriklad byt na materske, nebo studovat, nebo jen doprovazet partnera ktery zde pracuje... a urcite i dalsi varianty.
A pak je mozne byt na ceskem pojištění. ..
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #6 : Květen 29, 2014, 09:53:50 pm »

znemecky strany je tp bezproblemu tam muzes myt dve pojisteni ale s cesky strany to nevym a nechapu proc byto mohlo byt zakazany.
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #7 : Květen 30, 2014, 08:50:18 am »

MilanAmsterdam-bud tak hodny a prestan tady psat kraviny! Byt pojisteny ve dvou statech eu je zakazane a nezakonne a holka by z toho mohla mit problemy!!! Pokud o tom nic nevis, tak mlc a nevyjadruj se a nebo si zjisti fakta. Tvoje dojmy si nech pro sebe. Vyjadrujes se tady ke kazdemu prispevku a jak je vidno, tak toho moc nevis. Zdar!
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #8 : Květen 30, 2014, 09:18:13 am »

ja kdyz jsem 2007 pracoval v pro nas Hotel v Cechach jsem mel taky dve pojisteni.V Cechach a v Holansku.V cechach protoze me vyplata sla  pres cechy tak jsem vsecho musel platit v cechach.To by bylo taky zakazany extra cestovni pojistovny.Samozrejme nesmy dvakrat deklarovat.Taky je otazka v co stoji ve smlouve.Jestly ti to primo zakazuji atd
« Poslední změna: Květen 30, 2014, 09:52:58 am od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Květen 30, 2014, 11:30:56 am »

ja kdyz jsem 2007 pracoval v pro nas Hotel v Cechach jsem mel taky dve pojisteni.V Cechach a v Holansku.V cechach protoze me vyplata sla  pres cechy tak jsem vsecho musel platit v cechach.To by bylo taky zakazany extra cestovni pojistovny.Samozrejme nesmy dvakrat deklarovat.Taky je otazka v co stoji ve smlouve.Jestly ti to primo zakazuji atd

V tom pripade si Ty nebo Tva firma delali neco nezakonneho.
A bud rad ze si z toho nemel problem.
Plati to v cele EU tak si to prosim zjisti a nepis sem sve domenky.
Jedno zakonne zdravotni pojisteni ! Tečka Mrknutí
Privatni pojisteni je neco jineho to samozrejme...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #10 : Květen 30, 2014, 11:50:15 am »

neni to zakazany!!!!!! jsou zeme v EU ktery maji jenom privatni pojisteni/cely Benelux
samozrejme je to zbytecny protoze jeto drahy anema to vyznam.
« Poslední změna: Květen 30, 2014, 12:09:40 pm od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Květen 30, 2014, 07:14:20 pm »

To ze v Nizozemsku funguje jiny system zdravotniho pojištění nic nemeni na tom ze vramci EU ma kazdy clovek jen jedno zákonné zdravotni pojištění a to tam, kam se momentalne bud pracovne nebo jinak zaradil.
Vsechny zeme EU ten zakon odsouhlasili a vsechny se zavazali ho dodržovat.
Tak i Nemecko a cely Benelux.

Tedy psat tady ze je to z německé strany v poradku a podobne hlasky je cistokrevna lež.
A kraviny jak napsal tajnyHonza...  Mrknutí
Zaznamenáno
palo241



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #12 : Červen 04, 2014, 11:09:01 am »

Celé som to necital, ale mám poistenie aj na SK aj v DE.
Staci ci u Nemeckej poistovne vyziadat formular Euro 106 (cislo neviem presne) a tym mam plne poistenie aj na SK, tie podklady potom zaniest na SK do lubovolnej poistovne ktory Vám následne vydá karticku poistenca...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #13 : Červen 04, 2014, 11:24:58 am »

Celé som to necital, ale mám poistenie aj na SK aj v DE.
Staci ci u Nemeckej poistovne vyziadat formular Euro 106 (cislo neviem presne) a tym mam plne poistenie aj na SK, tie podklady potom zaniest na SK do lubovolnej poistovne ktory Vám následne vydá karticku poistenca...

Jo jasne ale to je neco jineho. Platis ho jen v jedne zemi v te ve ktere si rezidentem. Ke svemu jednomu zakonemu pojisteni lze delat ruzne doplnky. Ty maji treba studenti, duchodci, lidi na pracaku, pendleri a jiny... To nema s dvema pojištěníma nic spolecne
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |