Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Internet bez pevné linky a kabelovky v Mnichově?  (Přečteno 132560 krát)
Vladka-Z



Karma: 1
Příspěvků: 102



WWW
« : Květen 15, 2008, 07:32:34 pm »

Ahoj všichni, snažím se už delší dobu vypátrat, zda je v Mnichově nějaká MOŽNOST MÍT DOMA INTERNET bez nutnosti mít k tomu ještě pevnou linku nebo kabelovku. V Čechách to není vůbec žádný problém, ale tady je to asi nemožné... Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný
Neznáte někdo náhodou nějakou firmu, která tuhle možnost přeci jen nabízí?
Zaznamenáno
MagdaD



Karma: 3
Příspěvků: 91



« Odpověď #1 : Květen 15, 2008, 07:59:01 pm »

Cau,

resila jsem stejny problem a nakonec jsem se napichla na wifi od souseda, za drobny poplatek samozrejme Úsměv.

Magda
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Květen 16, 2008, 10:00:08 am »

Jestli je technicky mozne tu pevnou linku zridit, je to 100% nejlepsi tak. Takovy deal se da poridit za 30 nebo 40 EUR mesicne (1&1, nebo pokud jsi pripravena na linku cekat nekolik mesicu, napriklad Arcor; levneji kdyz se spokojis s rychlosti treba jen 2mbit/s). Podobne ale nabizi i O2 nebo Vodafone.

Nevim, jake mas zkusenosti v CR, co presne myslis tim, ze neni problem poridit internet bez pevne linky...napada mne jen nejaky z mobilnich pristupu od mobilnich operatoru, nebo nejaky poskytovatel wifi, pripadne soukrome wifi... Nic z toho nemuzes srovnat se solidni DSL linkou, kde nemas povetrnostni vlivy, amatera na druhem konci linky, ktery nema tuseni, proc mu vytuha access point...apod.
Sdilet soukrome wifi sice jde i tady, ale obvykle je to spis jen ve studentskych kruzich, bezny Nemec nepochopi, proc si pri nakladech 30 EUR mesicne delat starosti se sdilenim. Existuje totiz pomerne vazny problem v podobe zodpovednosti majitele pripojeni za pripadne trestne ciny pres toto pripojeni spachane - vysetrovatele budou kazdopadne zvonit nejdrive u nej, on pak bude muset prokazovat ze on to nebyl...a i tak muze mit problemi jako "Mitstörer" - tedy osoba, ktera sice primo cin nespachala, ale ma na nem svuj podil. Medialni masaz v prislusnych pocitacovych casopisech je primerene silna a Nemci nemaji chut si delat problemy kvuli nekomu, koho neznaji.

Pak jsou firmy, ktere poskytuji pripojeni pres satelit, to ale neni levne a stejne pokryvaji jen cestu dat "z internetu k tobe", pro druhy smer potrebujes jeste druhe pripojeni, typicky ISDN - tedy zase telefonni linka. Protoze prijem ze satelity je technick lacina zalezitost, ale "vysilat nahoru k nemu" je pro soukromnika nefinancovatelne. Rozhodne v porovnani s naklady pevne linky.

Takze jeste jednou - jestlize je pevna linka tehcnicky mozna, sel bych do te. Pokud znas nekoho v blizkem okoli sveho bydliste (ne dal nez 2-3 domy) natolik, aby se s tebou o svuj internet bezdratove rozdelil, zkus to. Lidi, ochotnych sdilet pripojeni za uplatu s kymkoliv a toto verejne inzerujicich, tak jak je to v CR, tu bude spise pomalu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #3 : Květen 16, 2008, 01:42:21 pm »

Alice flat je za 25 Euro. Je to pres telefoni linku, ale telefon se neplati. Neco jako levne wifi pripojeni (ktere mam v CZ za 200 a nestezuju si) v Mnichove skoro neni.
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #4 : Květen 18, 2008, 06:13:05 pm »

Souhlasim s kleenou (to s tim sdilenim pripojeni jsi popsal velmi presne Úsměv, ta pevna linka se skutecne vyplati. Ja mam pripojeni od Deutsche Telekom, je to sice drazsi, ale jsem velmi spokojeny se servisem.
Zaznamenáno
Vladka-Z



Karma: 1
Příspěvků: 102



WWW
« Odpověď #5 : Květen 18, 2008, 09:02:54 pm »

Ahoj a děkuju moc za reakce!
Mám tady internet s pevnou linkou od M-Netu již druhým rokem, ale platím téměř 40€ měsíčně a pevná linka mi tu jen stojí. Za celé dva roky jsem ji nepoužila, protože volám zdarma přes internet.
Tak jsem si myslela, že jí zruším a stejně jako v ČR budu mít pouze internet. Hmm... bohužel jsem se ale přepočítala. To, co je u nás běžné je tady opravdu nemožné.
Takže si pevnou linku musím ponechat a dál tak z telefonu jen ometat prach Úsměv a budu hledat nejlevnější nabídku.
Nechá se najít telefon :: + internet do 30Eur měsíčně?Co????
Máte někdo nějaký dobrý kontakt? Kroutím očima
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Květen 19, 2008, 07:13:17 am »

Hmm, opet si nejsem jist, co je mysleno tim, ze "v CR zcela bezne". To sousedske wifi? Jinak je totiz kvalitni pripojeni k internetu mnohem beznejsi tady, a levnejsi, dokonce rovnou i v absolutnich cislech. I nejdrazsi 16000 od Telekomu bude celkem nekde na 40EUR, za coz v CR dostanes prave tak 2.000 bez pevne linky od CTc.
Ja uz roky jsem velmi spokojen s GMX (1&1), jejich balicky sahaji od levnych 1.000 za 25EUR az po 16.000 za 35 se 3 mesici zdarma. Nabizi to i vcetne kompletni pevne linky od nich (kdy krome celkoveho pausalu u 1&1 uz neplatis nic jineho) - v cene pak uz je i "flatrate" na volani na nemeckou pevnou linku a mobily.
Pokud se pro 1&1 rozhodnes, muzes objednat zde...a ja od nich dostanu malou pozornost :-) http://www.profiseller.de/shop1/mega/index.php3?shop=10&ps_id=P10063694
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #7 : Květen 21, 2008, 06:01:47 pm »

Ahoj a děkuju moc za reakce!
Mám tady internet s pevnou linkou od M-Netu již druhým rokem, ale platím téměř 40€ měsíčně a pevná linka mi tu jen stojí. Za celé dva roky jsem ji nepoužila, protože volám zdarma přes internet.
Tak jsem si myslela, že jí zruším a stejně jako v ČR budu mít pouze internet. Hmm... bohužel jsem se ale přepočítala. To, co je u nás běžné je tady opravdu nemožné.
Takže si pevnou linku musím ponechat a dál tak z telefonu jen ometat prach Úsměv a budu hledat nejlevnější nabídku.
Nechá se najít telefon :: + internet do 30Eur měsíčně?Co????
Máte někdo nějaký dobrý kontakt? Kroutím očima
www.alice.de je DSL pripojeni bez toho, aby se platil telefon. Celkem to vychazi na 25Euro mesicne flatrate, rychlost stahovani bezne 500kB/s.
« Poslední změna: Květen 21, 2008, 08:25:11 pm od petr.k » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Květen 22, 2008, 04:02:58 pm »

Alice, podobne jako Arcor, maji notoricky zname problemy se servisem, terminy i rychlosti pripojeni. Arcor je co do stihani terminu snad vubec nejhorsi. Mam dva zname, co na pripojeni cekali o mesice dele, nez bylo domluveno.
Osobne bych nebral to uplne nejlevnejsi a zvolil aspon operatora ve stredu cenoveho rozsahu - napr. 1&1 :-)
Za 29,90 je DSL 6.000, za 35 potom rovnou 16.000.
"Bez poplatku za telefon", chces-li tomu tak rikat, jsou uz vsechny aktualni nabidky...jen jako doplnkovou sluzbu nabizeji jeste i samotne DSL na telefonni lince od Telekomu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #9 : Květen 23, 2008, 12:16:33 am »

ja treba problem s Alice nikdy nemel, instalace probehla dle meho prani o pul osme vecer,kdy uz jsem byl zpatky z prace doma a od te doby pripojeni funguje velmi spolehlive a rychle. Existuje nejaka oficialna statistika o tom, ze Alice a Arcor jsou notoricky nespolehlivi poskytovatele?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Květen 23, 2008, 10:55:39 am »

Existuje nejaka oficialna statistika o tom, ze Alice a Arcor jsou notoricky nespolehlivi poskytovatele?
Jak oficialni bys ji potreboval? Kdo by ji mel vest?
Existuji mi dva znami, kteri to u Arcoru na vlastni kuzi prodelali (ty terminy)...a Google. Namatkou - http://www.google.de/search?hl=de&q=arcor+service&btnG=Suche&meta=, http://www.google.de/search?hl=de&q=alice+service&btnG=Suche&meta=. Tam si muzes pocist co hrdlo raci.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ddave7



Karma: 1
Příspěvků: 86


ddave7


« Odpověď #11 : Červen 18, 2008, 10:27:46 am »

Ahojky,
mam taky 1&1 a jsem (byl) jsem s nim spokojenej. Vubec zadnej problem. Vazne muzu doporucit.
Dokonce si muzete na netu zvolit pomer download/upload (nebo to bylo na tom predchozim? Q-DSL) - tedka nevim presne. Ale i to bylo fajn - pro nekoho kdo vola pres net je lepsi si navysit upload a pak jsou hovory absolutne bez problemu.

Kleeno,
prosimte nevis jak rychle mi vyridej na 1&1 premisteni ze stavajici adresy na jinou? Nebo nemate nekdo podobnou zkusenost? Je to stejna doba jak zrizeni noveho pripojeni na te nove adrese nebo se aspon trochu pochlapi a bude to rychleji?
Diky za radu/pomoc.

Dave
Zaznamenáno

ddave7, Dave, David
Muenchen, (t.c. kocovnik)
ddave7 (at) gmail (dot) com
+420 603 462 811 (CR - kdykoliv)
+49 176 964 34 472 (DE - skoro kdykoliv)
maxximo



Karma: 0
Příspěvků: 20



« Odpověď #12 : Červen 18, 2008, 03:23:55 pm »

no, ja mam uz delsi dobu alice, a jsem max spokojen...absolutne zadny problem..jednou spojeni nebylo, zavolal jsme na ser.linku, a hned to se mnou vyridili, a nez sem hovor ukoncil, spojeni opet bylo....nedavno sem to zarizoval i moji mati, a servis max v pohode!!!!! a hlavni duvod proc sem si zvolil alice je ten, ze jako jedina spolecnost nabizi internet bez smluvniho vazani na dobu 2 let...kdyz se mi to nebude libit, cini lhuta 3 tydny na ukonceni smlouvy...takze bych nerek, ze jen kvuli tomu, ze je to levny (nabizi uz jen 16000 za 24,99eur; s pevnou linkou asi kolem 40eur) to musi byt spatny!!!!!! nekdo povidal...to zname vsichni.. :-) takze doporucuju...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Červen 18, 2008, 06:56:44 pm »

musi byt spatny!!!!!! nekdo povidal...to zname vsichni.. :-) takze doporucuju...
Nekdy si kup c't, a uvidis, kdo a jak casto - a hlavne o kom "povida" :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
martin-cz



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #14 : Červen 18, 2008, 08:38:27 pm »

Ahojky,
mam taky 1&1 a jsem (byl) jsem s nim spokojenej. Vubec zadnej problem. Vazne muzu doporucit.
Dokonce si muzete na netu zvolit pomer download/upload (nebo to bylo na tom predchozim? Q-DSL) - tedka nevim presne. Ale i to bylo fajn - pro nekoho kdo vola pres net je lepsi si navysit upload a pak jsou hovory absolutne bez problemu.

Kleeno,
prosimte nevis jak rychle mi vyridej na 1&1 premisteni ze stavajici adresy na jinou? Nebo nemate nekdo podobnou zkusenost? Je to stejna doba jak zrizeni noveho pripojeni na te nove adrese nebo se aspon trochu pochlapi a bude to rychleji?
Diky za radu/pomoc.

Dave


Ahoj, tak 1&1 si pri takovychle vecech nechava na cas a pak to svadi na telekom. Cekas 2-3 tydny a co je nejlepsi platis za to asi 50€. Tak hodne stesti ;-)
Martin
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |